Prikaz jedne poruke
Stara 20.9.2006, 4:07   #149
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Marko_L kaže:

Ljudi, manite se, kad budete radili nešto profesionalno, gde morate da odgovorite na sve zahteve klijenata, gde morate da budete efikasni, gde se nema vremena za rešavanje problema po sistemu "menjaj distribucije dok sve ne proradi", kada budete koristili kompjuter ya ne[to vi[e od slu[anja muyike, gledanja filmova i kuckanja ponekog teksta, i za to budete koristili Linux, i kad budete dovoljno potkovani da vam se Windows ne "ruši sam od sebe" čim ga instalirate, onda možemo da pričamo kao odrasli ljudi. A ovako zaista nema smisla.
U velikoj si zabludi ako misliš da su korisnici Linuxa neuki za Windows i da su zbog neznanja prešli na Linux da bi slušali muziku i kuckali u open officu.Bar kod nas 99 % korisnika Linuxa su prvo dosta solidno ovladali Windowsom,i svesni određenih ograničenja prešli na nešto bolje.Veoma se mali broj ljudi koji su iole savladali Linux,vratio na Windows.
S druge strane neuki korisnici windowsa kojima se “sistem sruši čim ga instaliraju”,prilično su slabo upućeni u sam Windows i neće im pasti na pamet da prave ext2/ext3 particije i upuste se u nešto takvo kao što je instaliranje Linuxa.

Citat:
ATI` kaže:

Linux se ne moze ni koristi za poslove kojim se mi bavimo, prosto receno.
.
Pa ne pravimo svi cutterom kese za zamrzivače.Nije to jedina profesija na svetu.


Citat:
ATI` kaže:
Sto se mene tice profil 99% korisnika Linuxa je sledeci: besposlena osoba koja ne zna sta da radi i ima visak slobodnog…
Ocigledno ne koristimo kompjuter za iste stvari, ja ga koristim jer od njega zaradjujem za zivot, a ti ocigledno za ubijanje vremena i ovakve rasprave po forumima
Ti na osnovu toga što neko koristi neki OS,izvlačiš zaključke o njegovim ličnim I psihičkim osobinama?A korisnici Windowsa su sve sami poslovni ljudi koji su po defaultu ozbiljni i donose važne poslovne odluke svakih 15 minuta.
Pogledaj malo oko sebe videćeš da su 90 % korisnika Windowsa deca koja igraju igre,službenici koji se satiru od igranja tetrisa i Zume,i ljudi koji ne znaju ni wallpaper da promene sami.Preko 90 % korisnika Windowsa u našoj zemlji su izuzetno besposleni ljudi koji ubijaju slobodno ili radno vreme uz zabavu na računaru.
Citat:
ATI` kaže:
vremena pa pokusava da dokaze kako je 90% covecanstva glupo sto koristi windows .
U našoj zemlji 2-3 % korisnika Windowsa ima legalan softver a ostali su prekršioci zakona.Korisnika Linuxa ima mnogo više od ovih par procenata korisnika licenciranog Windowsa.Prema tome u Srbiji 80-90 % legalnih korisnika softvera koristi Linux a svega 10-20 % legalan windows.Većinu koja koristi pirateriju ne treba uzimati u obzir jer su to prekršioci zakona.
paterfamilias je offline