Prikaz jedne poruke
Stara 13.5.2020, 15:25   #1
Jos1p
Novi član
 
Član od: 25.4.2020.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora mikrofona

Potreban mi je mikrofon do 3000 din. za voice-over. Drugim rečima mikrofon koji će da mi bude bolji od mikrofona na slušalicama ili na laptopu.

Sada, problem je što sam već poručio BM-800 za 3000 din. sa KP koji mi stiže sutra. Međutim, kasnije sam shvatio da je kondezatorski mikrofon i da mi je potrebno fantomsko napajanje ili neki audio interfejs koji će da napaja taj mikrofon. Postoji i neka alternativa sa eksternom zvučnom karticom 5.1 ili 7.1 koja bi trebala da pomogne navodno, međutim čitao sam da je i to diskutabilno. Ima gomila klipova na YouTube koji upoređuju razlike između ovih tipova.

Malo kasnije sam se zapitao što ne bi uzeo dinamički onda i tu mi treba vaša pomoć. Da li imate neku preporuku? Ne mogu da nađem dobru preporuku na internetu da ima kod nas za neki dinamički...

Takođe, da li možda da ostanem pri odluci za BM-800 s obzirom da je mikrofon vrlo dobrog kvaliteta i da postoji opcija kasnije u budućnosti da i nabavim to fantomsko napajanje... Možda će da bude okej bez zvučne kartice ili fantomskog, je li ima neko iskustvo?
Jos1p je offline   Odgovor sa citatom ove poruke