Prikaz jedne poruke
Stara 3.6.2014, 13:49   #1933
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Imam neki osećaj da ćemo u jednom trenutku mrzeti Sansu, tipa da će zeznuti Bejliša(koji mi je postao vrlo simpatičan ) ili tako nešto.

Nisam čitao knjige, ali osećam da se u njoj rađa kučka.

Spoiler za šok efekat:


Pa ne znam što tako negativno reagujete na smrt? Ja sam dugo mislio da su velikom broju ljudi dosadile priče tipa LOTR gde dobri su dobri sami po sebi i pobeđuju zlo koje je zlo samo po sebi i gde manje-više svi prežive.

Meni je Tajvin opasniji od Saurona. Ali ozbiljno. Neprijatelj je moćan onoliko koliko može štete da ti nanese, onoliko koliko ti žrtava "obezbedi".

Npr. oko Saurona se u LOTR stvara taj "hajp" non-stop, a od ruku njegovih ljudi i ostalih bića u čitavoj trilogiji ne poginu dva čestita lika.

Nekako je smešna ta nepobedivost dobrih, kada njih manje od 10 pobije njih 1000 u gomili nekih duhovitih opaski između zamaha mačem.

Ovde toga nema i zato mi se sve to sviđa, ali očigledno da veliki broj ljudi u filmu/seriji/knjizi i dalje traži satisfakciju za nepravedan svet, pa žele da vide kako "dobro" pobeđuje "zlo".

A koliko sam čitao nekih stvari iz knjige po netu i sam Oberin je daleko od dobrog, kao i čitava ta dinastija Targerijan koja je pobijena.


I je li Tajvin zlo ili je samo dobar političar koji zna kako se igra ova igra? I zaista zašto je bolje pobiti 10 000 ljudi na bojnom polju od 100 na večeri?

Poslednja ispravka: nixma (3.6.2014 u 13:57)
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nixma na korisnoj poruci:
marko13 (4.6.2014)