Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2006, 17:48   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Silent Hunter sam igrao prvi put 1988. godine na Amigi. Ta "igrica" je tada bila toliko zarazna da jednostavno nisam mogao da organizujem svoj život više (koliko god to možeš da uradiš sa 8 godina ). Jednostavno borbe u Pacifiku su toliko dobro odrađene,iako su tada brodovi bili samo gomila Sprajt-ova i Bob-ova (stariji igrači će da se sete ovih pojmova ) da nisam mogao da se udaljim od monitora. Iako je igra tada zahtevala samo 512KB RAMA bilo je dobro dodati još 512 i imati ceo 1MB

Sada posle skoro 20 godina izlazi Silent Hunter III. Mislim š'a reći. Ovu igru treba doživeti i to tako što ćete da pogasite sva svetla, stavite slušalice i isključite se iz realnosti.

Onakvu napetost nisam osetio skoro ni u jednoj novoj igri! Jednsotavno čekati brod koji se približava na fatalnoj udaljenosti manjoj od 1000 metara i preračunavati sve parametre "naoštrenog" torpeda dok znoj kipti sa čela je neverovatno. Neverovatno je i to koliko je realno urađen odnos jedinica. Ovde se tačno zna šta znači teretni brod a šta krstarica i sa kim smete da se zaje***ate!!! Osećaj koji imate kada počnete noću da vučete za nos celu britansku trgovačku flotu je neponovljiv. Sećam se (iako sam igru igrao odmah kada je izašla) da kada sam se malo "opustio" sa neprijateljem da sam voleo da krenem u patrolu i da trgovačke brodove na koje naletim "osvetlim" i onda ih uz poklike tipa "Evo ti ga m****u ti Jerry-jsku" lomim miša. Osećaj neponovljiv.

Pa opet, kao što sam rekao i za COD2 ono što ovu igru čini najneverovatnijom je mogućnost igranja i komandovanja na nemačkom!!! Braća rumuni su ovde stvarno odradili perfektan posao. Išli su do takvih detalja da su recimo obratili pažnju na pravilno obraćanje oficirima: Her Kalojn (umesto kapetan, ekvivalent Skipper). A tek kada se začuje "Sicht kontakt" i pravilno navođenje koordinata kontakta tipa "Sued-suedwest drei drei fuenf grad". Uh ide mi voda na usta!

U svakom slučaju igra bez presedana! Jedino što mi se nije u SHIII svidelo je što vremenom, ako igrate karijeru, patrole brzo dosade. Mislim, postaje rutina izađeš, kriješ se, pucaš,pucaš,popravljaš štetu, vratiš se nazad i to je to! U prvom delu sve misije su skriptovane i tačno se zna šta je cilj. U SHIII postoje misije ovog tipa (kao što je recimo ona poslednja samoubilačka gde se sa novim tipom podmornice suprotstavljate floti od dvadesetak razarača!! ili lov na Bizmarka) ali ipak nije to to.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke