Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2010, 10:44   #3
Master Joda
Član
 
Član od: 4.4.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Balkin N150 slab signal!

Pozz Fresko, hvala na odgovoru. Evo samo da dodam.. juce sam na nekom forumu nasao sledece upustvo kako popraviti signal:
Citat:
1. open internet explorer type 192.168.2.1 in the address bar
2. at the left column under utilities click on the restore factory default
3. it will ask for login password leave it blank click submit
4. click on the restore default and click ok
5.let the restore complete
6.enable security by clicking on the security on the left hand side
7. remember to use 64bitWEP because some of the windows xp doesnt work with wpa-psk security encryption.
8. change the channel to 1, turn off the qos configuration in the CHANNEL AND SSID PAGE
9.then if its still not working download the firmware form the belkin.com/support
10. most of the belkin products gets resolved if u download the firmware for the routers
odradio sam sve sem pod tackom 7. jer koristim wpa2 koja predstavlja veci stepen zastite. Problem je nastao sto se vise nisam mogao nakaciti na net sa htc tattoo telefonom, pa nisam ni silazio dole do komsije da merim signal. Cemu dobar signal, ako ne mogu da se nakacim na net. Na kraju sam vratio podesavanja nazad. Ono sto sam primetio jeste da se ruter nije resetovao nakon ovih mojih promena (tacka 8), pa mi je kasnije palo na pamet da bi mozda jedan reset rutera i telefona sredio stvar. Probacu to veceras.
Probao sam i sa update, ali izgleda da trenutno nema novijih firmware-a.

Reci mi samo koliko gubim (na sigurnosit), a koliko dobijam (na brzini) ako predjem sa wpa2 na 64bitWEP enkripciju?
Javljam cim veceras probam ovo sto si predlozio.

Pozdrav
Master Joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke