Prikaz jedne poruke
Stara 17.6.2020, 13:16   #1
ilija
Član
 
Član od: 17.10.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 103
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Cool Polukonfiguracija do 300-400e

Pozdrav forumaši,
nakon što me je nekoliko puta svaka od komponenti u trenutnom kompu izdala,
došao je dan da menjam platformu kompletno.
Pre neki dan mi je takoreći eksplodiralo napajanje(probio neki od elektrolita, zavarničilo i pustilo beli dim), pa tako motivisan besom i frustracijom krenuo sam u kalkulisanje.
Od komponenti koje mi ostaju imam RX 570 4GB(praktično novu), Hyper TX3 Evo kuler za procesor, HDD i SSD, kućište i ostale sitnice, što bi značilo da mi treba nov procesor, matična, RAM i napajanje, i ako eventualno budžet dozvoli da uglavim i još jedan HDD


Najviše naginjem ka AMD Ryzenu, pa samim tim najviše merkam Ryzen 5 2600, za napajanje sam mislio nešto ovako, za memoriju ovo, ali nisam siguran šta da gledam od matičnih ploča, od nekih dodataka bilo bi lepo da ima više SATA slotova u slučaju da budem dodavao još diskova, no nije presudno, samo želim da kupim nešto kvalitetno bez da se pokajem kao sa ovim trenutnim kompom/matičnom kojoj je se north bridge na idle-u usijavao(reda 90c) od prvog dana


U slučaju da nadogradnja na 3600 vredi tih 10-15 evra koliko više košta kod Mađara trenutno, i to naravno dolazi u obzir.
Verujem vašim predlozima jer me nisu izneverili u prošloj kupovini računara pa nema razloga da ovaj put bude išta drugačije, unapred svima hvala!


ilija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke