tema: Ekologija
Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2008, 1:19   #56
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Ekologija

Citat:
Orvel kaže: Pregled poruke
Добродошао на куцкање ! Морам да те исправим у неким стварима.
Свака термоелектрана има своје пепелиште, које не изгледа као брдо пепела (вероватно га тако многи замишљају), јер би то било једно велико брдо, можда чак и планина . Та пепелишта су под водом, па тако да није баш: "Дуне ветар и ето катастрофе." Проблем представљају продукти сагоревања (е то је еколошка катастрофа).Не постоји прерада угља. Он се само уситњава (не сме да буде ни крупан ни превише ситан). У нашој земљи постоји само лигнит у потребној количини за ТЕ, тако да теза: "Користимо најлошији угаљ.", не стоји. Потрошња угља у ТЕНТ-Б (2x620 MW) се мери у тонама на сат (не би да лупим цифру али је неколико тона).
Едит: Дневно превезу својом железницом преко 100 000 тона угља. Годишње преко 25 милиона тона.
Едит 2: Лупио сам цифру жестоко. Сваки котао ради са 1824 тоне по сату (2 котла у блоку Б). Толико о екологији...
Izvinjavam se se za par gresaka u kucanju ( kriva losa tastatura ali sad sam je sredio , ne pitajte kako) . Za lignit si u pravu(nisam imao seminarski pred sobom da se podsetim) ali je stvarno losijeg kvaliteta nego sto bi trebalo ( proverio sam na nekoliko mesta). Za solarnu energiju sam i dalje siguran da bi bila najbolji
izbor ( i najisplativiji) za Srbiju . U svakom slucaju hvala na sugestijama i ispravkama. Pozdrav
Ps: Profesori su nam rekli da su ta brda pepela bas to: "brda pepela". ( gluperde )
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke