Prikaz jedne poruke
Stara 20.4.2017, 15:56   #7
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Neko mi upao u kompjuter

Vadi ga napolje, covece!!!

Sem standardnih saveta da se ugasis internet i pocistis sve sumnjive programe, kao i da instaliras dobar firewall, ja cu da dodam to da je moj licni stav o bitnim passwordima to da ih ne cuvas.

Sve sto je bitno (citaj, ima para), sve sto je poslovno ili poverljivo, ili sto moze da ti utice na licni ugled ne ostavljas na kompu. Nema remember password, i gde god je moguce bi autentikacija bila idealna. Kakve god firewall-e i kljuse da postavljas, ako cuvas passworde od PayPal i e-banking sajtova na samom racunaru, nemas pravo da se zalis ako ti se desi problem. Slicno kao sto cuvas PIN na kartici.

Skoro sam sa drugarom upoznao nekog ko se pomalo razume u tzv. doxing, odnosno otkrivanje informacija. Covek je sa e-mail adresom izvukao toliko podataka da se zbunis kako. Passworde, accounte, itd.

EDIT: Firewall funkcionise tako sto blokira neautentifikovane veze. Recimo, dozvoljava da se browser konektuje na internet, ali neka eksterna veza (neko pokusava da upadne u komp) se blokira. Pomaze, ali nije svemocno.

Ako je neko bas resen da ti otkrije podatke ili da te hakuje, verovatno ti nema spasa, ali barem se potrudi da zastitis najbitnije accounte i novac koliko je to moguce.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke