Prikaz jedne poruke
Stara 16.6.2021, 11:20   #33
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Take Two kupio Nordeus (378M €)

To su, bar kad sam ja studirao pre 20+ godina, bila deca dobrostojecih roditelja i mozda dvoje se zadrzalo u Evropi. U zapadnoevropskim firmama ih prosto nema ili ima tek sporadicno ili sam ja corav (a nisam), a na fakultetima ih jos uvek ima mada manje nego pre dve decenije. Gde su ti mladi ljudi onda? Ne pisem nista napamet, skoro 20 godina radim i zivim na Zapadu, radio sam u sest ogromnih multinacionalnih firmi a saradjivao sa desetinama i znam o cemu pisem. Tek poslednjih godinu dana ponovo u duzem vremenskom periodu zivim u Bgd i toliko mi se dopada da nemam nameru da se ikada vracam na duze od par nedelja ili meseci.

Indijaca ima vise po firmama ali oni se susrecu sa cestim rasistickim ispadima i zivot im uopste nije lep, barem iz mog ugla gledan. Secam se da sam, dok sam jos isao u nocne izlaske, u Nemackoj (severozapadni deo zemlje) izasao sa nekim drustvom u kom je bio i jedan Indijac, IT inzenjer (a sta drugo). Skroz OK momak. Udjemo svi lepo u jednu diskoteku (Prizma se zvala secam se) a onaj gorila-vratar plavusan ga zaustavi i kaze "nas klub nije namenjen takvoj publici". Superuljudno mu kaze da je nepozeljan jer je tamnoputi Indijac (citaj Ciganin). Decko cuti, sta ce. Nas preostalih sedmoro vratara-gorilu svi pogledamo kao da smrdi i odemo bez pozdrava. Da ne pominjem koliko nam je svima bilo neprijatno. Svedok rasizma prema njima i crncima bio sam za 20 godina vise puta, (cak i od strane nekih kolega ali ne otvoreno). Zapad je prepun neke lazne politicke korektnosti a zivot izgleda prilicno drugacije od toga. To je ono sto mi je od pocetka smetalo i smeta mi i dan danas i najvise me nervira.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.6.2021 u 12:56)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (16.6.2021)