Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2021, 15:33   #23
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Take Two kupio Nordeus (378M €)

@DeCoy: Kinezi izbacuju vise inzenjera godisnje nego cela Evropa (ne EU) zajedno, najveci broj patenata dolazi odande. Sa 5G mrezom su prvo oni izasli na trziste, baterije za elektro automobile oni najbolje prave, celu deceniju su ispred ostalih. Na prosli sajam automobila u Frankfurtu nemacki proizvodjac se hvalio kako je dovezao auto iz Minhena, Kinezi su svoje automobile dovezli iz Pekinga, na tockovima, u Frankfurt. 90 odsto industrijskih ventila i automatike uopste koja se proda u Nemackoj proizvedeno je u Kini. Centralni magacin nemackog ministarstva zdravlja bio je pre Covid krize u Kini.
Mi u Srbiji smo valjda jedni od poslednjih koji se smejulje Kinezima (oni sto podlezu propagandi valjda), promucurniji ih shvataju vrlo ozbiljno.
Radio sam sa njima u vise navrata, vrlo su strucni i poslovni. Huawei je trn u oku jer je rasirio svoju prodajnu mrezu po Zapadu, da nije toga ne bi smetali. Xiaomi-ju su Amerikanci kao billi nasli neki malware/rootkit u bootloaderu i zezali ih nekoliko godina. Indijce sam zaboravio, nisu ista liga kao Kinezi (verovatno nece ni biti) ali i sa njima treba racunati u buducnosti. Radio sam i sa njima (i sada na jednom projektu), tamo takodje ima strucnih i pametnih ljudi.
Sve nacije koje su kasnile sa industrijalizacijom su pocele kao kopiraci. Brend "made in Germany" je nastao zato sto su Nemci besomucno kopirali engleske proizvode pa su ih Englezi primorali da to stampaju na svojoj robi. Korejanci i Japanci su isto to radili.

Poslednja ispravka: Laskaris (15.6.2021 u 20:22)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke