Prikaz jedne poruke
Stara 10.2.2021, 19:58   #15
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Kaspersky Security Cloud Free

Mana 1: pošto je UI mrtvosan (bez animacija koje je prethodna verzija omogućavala), nekoliko se puta dešavalo da pojma nemam šta KSC trenutno radi, ili da je naleteo na neki malver u bližoj/ daljoj prošlosti i pokušao da se sa njim izbori.
Saznaću šta se dešavalo tek pošto otvorim program (i zgranem se kada me sačeka narandžasto polje), a nemam naviku da to često radim (jer je AV, za mene, "fire-and-forget" tip programa). Da stvar bude gora, imam utisak da je čitav KSC skoro pa "zamrznut" dok se problem sa malverom ne razreši.

Mana 2: pre neki dan je, nakon n-tog detaljnog skeniranja (deceniju poznatog "less than 1 minute" koje traje >2 sata) naprasno oglasio hack-tool(om) KMS koji mi na računaru džedži neiskorišćen od 2016. (čak i zaboravih da ga ima u tom folderu) i pored koga je milion puta prošao. To mu sada dođu čak 2 programa za sve ove godine oglašena zlonamernim hakerskim alatkama: pomenuti KMS i NirLauncher.

P.S.

Ispravka, ova nova verzija KSC-a više ne smatra NirLauncher pretnjom. Eto, barem nešto bolje.

P.P.S.

Završna ispravka: još uvek tretira NirLauncher kao opasan (ovoga puta "napipava" još više fajlova). Kompresovani folder je bio (to nisam odmah uočio) zaštićen lozinkom. Zato ga prvobitno nije detektovao.

Poslednja ispravka: torivoje (10.2.2021 u 21:17)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke