Prikaz jedne poruke
Stara 12.10.2017, 16:17   #5
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Homelab prvi rack

NVIDIA blob taintuje kernel. Niko nece da pogleda bug report taintovanog kernela. A ne mozes ni sam da ga resis, jednostavno nemoguce je. Koristim fedoru, novi kernel svakih nekoliko dana, necu da mi kompajlira akmod svaki dan i da molim boga da nece biti problema koji ne moze da se rese nikako. Ja cak ni VirtualBox ne koristim iako je open source jer taintuje kernel, jednostavno ucestvujem u razvoju Fedore koliko mogu, kompajliram ponekad RC kernele i ne pada mi napamet da imam taint u kernelu. Korisim closed-source aplikacije koje rade u kao userspace proces, sa recimo Skype i Slack, ali u kernelu necu nikakav taint.

A igre slabo igram i nista mi ne znaci nekoliko vise frejmova sto NVIDIA blob moze da pruzi.

PS: AMDgp-PRO drajver radi van kernela, tako da ako bude problema sa open source, mogu da probam i AMDgpu PRO. Ako uzmem intel onda imam tri opcije kad kupim dodatnu AMD grafiku, znaci Intel opensource amd opensource i amd zatvoreni. A ako uzmem nenavidiju taintovao sam kernel zauvek.

Poslednja ispravka: Mickie (12.10.2017 u 16:30)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke