Prikaz jedne poruke
Stara 10.3.2017, 12:23   #52
stefan8661
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Poruke: 23
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Wireless oprema

Ovako, da napisem pa ce mozda nekom biti od koristi.

Dakle ruter do prozora sa jedne strane, na 200m mozda malo manje sam ja sa GRID hyperlink od 24 db i wap4033 planet.

Zamenio sam i antenu i AP. Pre sam imao yagi sa 5110g tp-link AP-om.

Prica je sledeca, mora se lepo da tako kazem upucati ruter, najbolje da se stavi laser na antenu pa da se nasteluje tako, medjutim ja sam odokativno, stavio sam kameru na antenu tj na vrh i namestio tako da precizno gleda na prozor.

Drugo u AP 4033 planet posotji opcija za odreddjivanje RATE-a, stavio sam G only, i stavio 54 mbps. Psole ovoga ostvarujem ponekad maximalne brzine a najcesce pola znaci 5 mb/s od max 10, ili oko 3-4 ali nikada ispod toga. Kada sam sam na ruteru ostvarujem maximalan protok. KAda se svi nakace onda se smanji brzina. Meni ovo zavrsava posao skroz.

5110g nema opciju da namestim rate, steta, inace bih i sa njim imao max brzine. On automatski menja rate i verovatno cim malo opadne jacina signala on smanji a cim se smanji brzine odmah opadnu. To radi da bi odrzao vezu ali meni i sa ovim setovanjem odlicno sve radi, internet je stabilniji tako da mislim da je PLanet 4033 svakako bolja varijanta, bolje i radi internet sa njim, stabilnije.
stefan8661 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke