tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2019, 18:37   #4421
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sta reci...

Paradokslano je da sistem kao Win 8.1 koji ima zagarantovanu podrsku od MS-a jos 4 godine, gubi pre sedmice podrsku od strane nekih proizvodjaca hardvera i sofvera.

Izgleda da je install base mnogo manji i od stare sedmine, a ne samo od Win 10.
Zato sto je W8.1 bio i ostao redhead middle child jer je dosao posle mrtvorodjenceta u vidu W8. Meni licno je 8.1 bio unapredjena, poboljsana verzija sedmice, sa neuporedivo boljim dizajnom od desetke (iskreno, i dan danas mi je i 8.1 i 7 mnogo lepsi sistem od fugly 10ke), ali se nije primio uopste zbog paranoje oko prethodnika. MS je nakon toga otisao all in sa 10-kom, proizvodjaci hardvera su prestali da prave drivere za starije sisteme (bar kada su laptopovi u pitanju), a gameri su vestacki naterani na 10-ku zbog DX12 koji je sada vec u velikom broju igara zastupljen. I donosi opipljive dobitke u performansama.

Cisto sumnjam da bi se 10-ka primila bas ovoliko da laptop trziste bukvalno nije uslovljeno njom i da gameri ne moraju da koriste desetku da bi ostvarili benefite koje nosi DX12.

Da ne ispadne kako se zalim - nemam zamerki na 10, radi jednako dobro sada kao i sto su 7 i 8.1 radili pre njega - ali uz dizajn iz 2000. Kad udjem u Settings povraca mi se. O telemetriji i ostalim zaebancijama ne vredi pricati. U eri smartfona nervirati se o tome dali MS zna kolika vam je temperatura CPU-a dok se igrate sami sa sobom je besmisleno. Facebook mi bukvalno nekako uspeva plasirati oglase za koje ni sam nisam znao da sam zainteresovan, a za Google smo odavno proizvod mi. MS samo prati trend.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke