Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2020, 14:36   #30
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Kingdom

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Vidim da fali tema na forumu, "Najbolje izgradjen lik u jednoj video igri"...
Vidiš, nekada je jedan od "najcool" likova video igara bio DukeNukem. Bio je plav, nabildovan, i lupetao je idiotizme tipa "It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum!!" ili "It's time to abort your whole freaking species!". I samo opaljuj po svemu što se mrda.
A danas je nešto sa ozbiljnom pozadinskom pričom, mnogim karakternim izborima i izazovima "glupo i drveno". Ili je sada "in" pljuvati po svemu.
Istina, niko ne može da uvuče u priču (ma koliko dobru ili banalnu) onako kako to Rockstar radi, jedan je (za sada) Artur Morgan, ali kao neko ko je gejmerski bio dete sa Duke-om i Larom Kroft, odrastao uz Tomija Angela (Mafia), Toni Vercetija (Vice City), Sema Fišera (Splinter Cell) i, svakako, Revana i Darta Malaka (Star Wars: KotOR), mislim da i AC igre imaju neku svoju dubinu i poprilično zanimljivu priču, sasvim dovoljnu za nešto što se zove video igra.
A i takva tema, kao i svaki izbor, je čisto subjektivna stvar. Meni, lično, Artur Morgan iz RDR2 je daleko najkompleksnija ličnost bilo koje video igre. Odmah iza njega je priča Tomija Angela iz prve Mafije. A, po meni, treći najbolji lik je stvar čiste subjektivnosti - Boz iz Omikron Nomad Soul. Naravno, samo zato što je to Dejvid Bouvi.
A kad bi se Kingdom zaista držao istorije vikinga ovo bi možda bilo dobro, ali ne sumnjam ni trenutka da će gomila vikinga biti arapi, crnci, kinezi, homoseksualci svih vrsta, transrodni i nesrodni ili kakvi već, a biće fini, niti će pušiti, niti piti, već će svi biti pravdoljubivi u borbi za ljudska prava i manjine. Borbe će biti protiv divljih i netolerantnih rusa koji ih napadaju i vređaju. A osvajaće lepom pričom i trgovinom. Jer kako je krenulo...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke