Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2020, 17:01   #1
DusanM97
Novi član
 
Član od: 8.9.2020.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kolika je preporučena internet brzina za jednu osobu?

Ćao svima!

Uskoro se selim u svoj stan i razgledam kakve sve internet planove i brzine mogu uzeti za sebe.

U stanu bih živeo samo ja, a internet uglavnom koristim za "casual" browsing, poput slušanja muzike, gledanja video klipova i surfovanja webom. Nisam nikada strimovao filmove ili nešto tako, niti radim bilo šta što intenzivno koristi bandwidth (npr. online gejming, Folding@Home, 4k strimovanje, itd.), ali sa vremena na vreme, ponekad skinem neke fajlove srednje veličine (~5 GB), kada skinem neki film ili programe, pa bi to mogao biti jedini izuzetak.

Koristim samo dva uređaja, svoj računar i svoj telefon. Većinu vremena sam na računaru, dok telefon retko kad koristim, i stvari koje radim na njemu su uglavnom slušanje muzike na YouTube i igranje malih igrica da mi prodje vreme.

Ne posedujem nikakve Smart uređaje poput Amazon Echo, Alexa, Google itd.

Veoma sam konzervativan u načinu na koje koristim aplikacije povezane na net (to jest, uvek isključim aplikacije čim završim sa njima, tako da u pozadini nema nepotrebne upotrebe interneta).

Razmišljao sam da uzmem nešto brzine 20 ili 25 Mbps, ali nisam siguran da li je ovo prenisko.

Rado bih čuo vaša mišljenja i predloge za kakvu brzinu mislite da je najbolje za jednu osobu.

Hvala unapred.
DusanM97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke