Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2019, 23:11   #146
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Hajde da napišem nešto o Topping D50 iako već realno izlazi iz okvira "pristupačnog DACa", ali eto ne bi bila zaokružena priča bez njega. Izrađen je kao kamen, mali, pun, težak i završna obrada deluje odlično - stvarno deluje kao premium proizvod. Može da se našteluje da se automatski pali kada registruje signal na ulazu i gasi kada ga nema neko vreme. Ima 7 filtera za zvuk koji vrlo blago utiču na zvuk i tek neke od njih uopšte razlikujem. Bitna razlika u odnosu na D30 je što ima i kontrolu jačine zvuka u koracima od 0.5 dB (što je vrlo fin korak) pa može da se koristi kao predpojačalo.

Zvuk je detaljan i analitičan. Bas je dubok i kontrolisan, kontrolisan malo bolje nego na D30 npr. ali neki malo viši mid-bas je možda čak i malo previše pritegnut. Sredina je ok ali i njom malo dominira taj oštriji analitičan potpis... isto važi i za visoke. Dakle D30 zvuči nijansu zalivenije ali i muzikalnije, dok D50 svakako jeste nijansu detaljniji ali na analitičan način tako da se akcenat stavlja na utegnutost i oštrije ivice tonova a žrtvuje se malo tečnosti. U smislu dinamike, stereo slike... su manje više isti. Zvučno po mom mišljenju prosto ne opravdava razliku u ceni.

Čisto za poređenje Khadas zvuči jasno bolje od oba, ima možda i najveću detaljnost ali ne na oštar način gde kao se daje sharpness ivicama već ravnomerno kroz ceo zvučni spektar - može da iskopa detalje iz basa i srednjih tonova npr. koje nijedan drugi DAC ne može a da pritom uvek zvuči puno, tečno i prirodno. Zvučna slika uopšte je šira i veća, punija onog praznog prostora o kom audiofili često pričaju. Prosto je napravio klasu za sebe i tek treba da čujem DAC koji može da mu parira. I sada kada je jasno postao moj novi DAC za stalno naručio sam mu lepu crnu alu kutiju jer je i više nego zaslužuje, pa ću sam malo bušiti i turpijati.



Kao po običaju napravio sam i video:

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (18.4.2019), HSVstoned (19.3.2019)