Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2020, 6:31   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa dobro nije baš velika investicija 30e ako proda njegov i3, grafičku će morati da kupi i za novi komp, i to sve posle proda kad mu više ne treba nije to baš bacanje para samo što mora malo da se cimaš sa prodajom..
Ili čekaj iduću godinu.. novo je sve skupo i može samo da poskupi, doduše dobićeš jače komponente što duže čekaš.. ali ne igraš.. tvoje pare..
hehe, videcu, ali verovatno cu ipak da sacekam. to kombinovanje me malo zamara, a ionako imam na spisku toliko dobrih neodigranih igara (koje mogu da pikam bez problema i na ovom kompu) da traju i 2 godine.

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
U teoriji možeš da koristiš i nVidia GPU za FreeSync. Odmah da se ogradim - nisam lično isprobao ovu kombinaciju, ali vidim da mnogi pričaju da sada radi kako treba. Ne drži me za reč, istraži malo.

Po mom mišljenju se isplati jedino juriti polovne komponente.

Ako tih 30K zaokružimo na 250€, tu uredno možeš da ideš na kombinaciju Intel i7-4770 + GTX 1060 6GB. I jedno i drugo naiđe po oglasima za 120~130€.

Čak si u okviru budžeta bez da moraš da prodaješ išta od postojećih komponenti. Ako rešiš, pak, da utopiš stari CPU i GPU, možeš da izvučeš ~100€ za njih što čini ovaj upgrade svega ~150€, što je po mom mišljenju apsolutno isplativo za višestruko bolje performanse koje dobijaš

Potrošnja sistema će sigurno biti par desetina vati veća, ali mislim da bi taj Raidmax ipak izdržao, samo nemoj da overclock-uješ ništa i da vrtiš Furmark-ove.

Sa budžetom od 60K dogodine bi se već išlo na Ryzen build i tu bi kompletan PC verovatno morao da menjaš (sem diskova i periferija).

Na kojoj rezoluciji planiraš da vrtiš igre na tom TV-u?
citao sam ja vec nesto za freesync na nvidia, ali mi se cini da ne moze na moj grafi. samo na nekim novije generacije. bas cu da vidim jos malo, mozda sam nesto prevideo.

inace, imas li ideju koliko moze da donese sam freesync?

a te polovne stvari su mi malo kockanje (i cimanje), tako da mozda najbolje da ceo komp stavim u oglas dogodine.

rezolucija koju gadjam je 1440p, jer sam dosta blizu 55 incnom tv-u, mada i 1080p prolazi sa dobrim AA...

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Za tih 30k, bih menjao srce sistema. Recimo AMD Ryzen 5 1600AF, Asrock B450M Pro4-F ploca, i 2x8GB DDR4 2666MHz Geil RAM. Lepo das tvoj CPU, Plocu RAM i graficku u oglase (Komplet za to mozes da dobijes oko 120-130e), sto ti ostavlja taman dovoljno za polovnu RX 570/470/480 ili GeForce 1060. Zavisno sta vise volis AMD ili Nvidia graficke kartice. A mozes i da prodas CPU, RAM i plocu, i taman uzmes neko dobro napajanje, a dogodine kada skupis novac kupis novu graficku. GeForce 960 ce da izgura jos toliko sigurno. Obe varijante su dobre, samo definitivno preporuka novo srce sistema.
ne preferiram nista posebno. sve mi je jedno dal je amd ili nvidia, ali sada mi tv diktira da grafa bude radeon, tako da eto. dilema manje.

ali mi je ovo varijanta sa najvise kombinovanja. nadao sam se da u potezu za malo para mogu da dobijem freesync, pa polako sirio budzet i varijante do mere kad se zapitam sta izvodim.

verovatno najbolje da pricekam i uzmem ceo paket. a ako ne budem, vracam se na ovu stranicu (mozda i mnogo brze nego sto mislim).

sve bi bilo lakse da su mi ti polovni delovi sigurica. a moji znam da rade ko sat svo ovo vreme. cak je i komp tih, niska i potrosnja. lepo mi ga je neko izbalansirao ovde na forumu kad sam kupovao onomad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke