Prikaz jedne poruke
Stara 13.5.2016, 2:42   #657
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Ovo je verovatno problem , jer sam bas tanak sto se toga tice, mora da poradim na tome. Hvala.
Prvo da se ogradim, nisam aktivan par godina, tj ne jurim poslove nego radim samo ako me bas iscima neko kome sam vec radio.

Osnovno je, gledaj da ti engleski bude korektan, provuci poruku kroz neki spell checker pre nego sto je posaljes (uradi i test za engleski ako ga ima na sajtu). Ljudi izbegavaju da saradjuju ako treba da desifruju tudje poruke/govor.

Nemoj da se rasipas i da konkurises na 10-20 poslova, odaberi par onih koji mislis da ti najvise leze, i za pocetak gadjaj manje poslove i to one za koje si siguran da mozes dobro da ih uradis. U prijavi iznesi neka svoja misljenja o zadatku koji treba da se uradi - dakle da covek vidi da si procitao, shvatio i razmislio o poslu. Posto vidim da pominjes graficke programe prilozi neki raniji rad na slicnu temu. Kada imas neke uradjene poslove posle ide lakse, oni kojima si radio te sami zovu ako su bili zadovoljni. Racunaj da ce ti trebati duplo vise vremena da zavrsis posao od onoga sto mislis (tj ostavi sebi dovoljno vremena da zavrsis posao, Marfi je uvek budan, u pocetku zelis da ostavis dobar utisak). Dobro obrati paznju za koga radis, izbegni ljude koji prosledjuju svoje poslove (postoje ljudi koji se samo time bave), jer ce ti uvaliti da radis vise od onoga sto je dogovoreno, gubis vreme na bespotrebne rasprave, ne znace ti jer neces zeleti ponovo da radis za njih.

Kada dobijes posao, prilagodi se casovnoj zoni iz koje je klijent (koliko je to moguce). Pre svega zbog komunikacije, ljudi jako cene kada ne cekaju odgovor na poruku/mail po pola dana, nego im odgovoris brzo. I kada ih obavestavas kako napredujes.

Realno oceni koliko vredi tvoj rad, dakle kvalitet tvog proizvoda i radni sat. Ne obracaj paznju na one koji rade za kikiriki, taj rad toliko i vredi, i to prolazi samo kod klijenata koji se nisu vec opekli. Imao sam prilike da me klijenti zamole da "sredim" code koji je neko vec radio. Dobijem kupus od code-a, prekrstim se iako nisam vernik - pa ja da toliko ne znam ne bih se ni lud javljao za takav posao. Onda kazem da mi ne pada na pamet da to sredjujem, jer bi mi trebalo vise vremna da bistrim ono nego da napisem od nule, i dogovorimo se da radim od pocetka. Ti ljudi u sustini nisu konkurencija, jer zbog neznanja gube mnogo vremena.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke