Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2011, 18:16   #9
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa?

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Inače, API postoji, zove se Open GL. Postoje i igre, malopre sam napisao to. Nema ih par hiljada ili desetina hiljada, ali mnogo više nego što je postojalo za mac kada je dobio svoju Steam podršku.
Dakle radi se o nepravdi? Mac je dobio podršku, a imao je manje igara, dok s' druge strane, Linux nije. Čime je ta 'nepravda' opravdana?
Citat:
Posle je tržište procvetalo, jer svi koji već imaju OpenGL igru nemaju razlog da je ne rekompajliraju i za Mac i pokupe još koji dolar... Portovanje DX naslova je nešto skuplje, ali najčešće nije nemoguće.
Kada se (i da li se uopšte) može očekivati pomenuto procvjetavanje istog na Linuxu?
Citat:
Uostalom, pogledaj ovde http://lin-app.com/category/games
Citat:
Oil Rush kada ugleda svetlo dana biće "ultra, mega, giga high end graphics" igra za Linux. Rage će takođe možda izaći za Linux. Doom 3 je svojevremeno nudio izvanrednu grafiku na Linux-u. Pre njega je to bio Unreal Tournament 2003/2004. Šteta što je Unreal Tournament 2008 Linux port propao a lepo je bio napredovao. Taj port je imao potencijal da donese još koju igru na Linux jer bi Unreal Engine imao Linux port. Sve u svemu, "ultra, mega, giga high end graphics" igara ima samo ne izlaze tako često.
Sve je to meni jasno, ali mene interesuje da li će doći trenutak kada će Linux jednostavno biti prvi izbor kao gaming OS, a ne "ima igara i za njega".
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke