Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2017, 18:49   #1
metallica2
Član
 
Član od: 2.6.2008.
Poruke: 156
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 23 puta na 8 poruka
Određen forumom Prelazak na novu platformu

Potrebna mi je pomoc i par savjeta.

Presao bih sa moje konfiguracije na platformu zasnovanu na intelu. Imam sledece dileme:

1.I5 6600k ili i7 6700?
2. Ako bih isao na i5 bilo bi i overclocka pa bih uzeo i bolju plocu, neki Z110 i treba mi predlog za konkretan model. Ramisljao sam o ASUS z170-A ali ako neko ima jeftiniji a bolji predlog neka kaze.

3.Ako bih isao na i7 budzetom bih bio ogranicen na slabiji model i opet mi treba preporuka koji model ploce da izaberem. Bitna je pouzdanost da nema musica sa biosom,podrzavanjem memorije i sl. Ne treba podrska za dvije graficke i slicno,ako ima nove USB prikljucke i M.2. a pri tome je jeftina super.

4. U oba slucaja bih isao na DDR4 memoriju 16GB (2x8). Ponovo mi treba preporuka za model kao i za savjet oko brzine, da li uopste ulagati u brzu memoriju ili uzeti najjednostavnije (citaj najjeftinije) module.

Komponente bih kupovao u domacim prodavnicama na odlozeno placanje tako da racunajte na to. Budzet je oko 70000 ali sto manje to bolje.

Racunar bi bio koriscen za 3d modelovanje u CAD-u i BIM programima i razne FEA analize. Renderovanje nije u opticaju bar ne u bliskoj buducnosti. Igrice mozda i ponekad ali bas rjetko tako da to nije mjerodavan uslov.

Ryzen? Nisam siguran, kao sto rekoh nece biti renderovanja a odbija me i trenutna situacija sa stabilnoscu+programi koje koristim vise vole intel izgleda.

Ostatak konfiguracije ostaje kakav jeste,mjenjam procesor,maticnu i memoriju.
metallica2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke