Prikaz jedne poruke
Stara 20.3.2008, 13:44   #10
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: ESET Smart Security

Nerazumem pitanje, na sta tacno mislis?
Inace radim u servisu za racunare pa mi je to posao.....pa ako hocu da zaradim moram se uspesno resiti zaraza...
Uglavnom koristimo vise antivirusnih resenja zbog razlicite antivirusne baze a ne oslanjamo se preterano na heuristiku posto jos nije savrsena posto ona radi na principu da ukoliko neki program sumnjivo funcionise onda ga antivirusni program moze proglasiti kao virus jer njegova heuristika misli da je virus.Svako je naleteo vec na ovu laznu uzbunu da se neki program proglasi virusom a on u opste nije to nego je njegov rad zbunio heuristiku.
Negovorim ja nista lose o NOD32 ako si na to mislio...samo se bojim da se u zadnje vreme vise posvecuju tome da nadju lepu devojku za reklamu nego da usavrsavaju sam program,slicna konstatacija je inace recena i u casopisu Micro,mislim na devojku za reklame
Inace kada cistimo neki racunar radimo na sledeci nacin: izvadimo zarazeni HDD pa ga tako skeniramo razlog je taj sto se tako jedino mogu ukloniti zaraze koje se vezuju za procese...
Nakon toga se vrati HDD pa se digne sistem i ponovo se skenira da se pregleda dali u takvom stanju i dalje postoje virusi jer se neki virusi "bude" samo kada se digne sistem i jedino ih tad mozemo detektovati..
Postoje tu jos neke modju operacije u kojima se nekoriste konkretno antivirusni programi...
Da bi skratili sebi muke uvek pitamo sta je posecivao da bi znali na koju grupu virusa da sumnjamo..
Otisli smo u off vec odavno...
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke