Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2019, 8:36   #414
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Epic Game Store

Lakse i komotnije je uglavnom zabavnije

Nisam igrao RimWorld par meseci, na Stimu kad izaberem igru vidim pregled svih vaznih vesti, peceva, najave peceva, workshop sa modovima. Tu su i linkovi ka forumima, grupama itd. Odigram sat-dva, sutradan na poslu bleja, upalim RimWorld i sve je sinhronizovano, modovi, sejvovi, nema problema ni gubljenja vremena. Izadje novi pec koji ce da mi upropasti sejvove ili promeni nesto vazno, obavesten sam na vreme i uvek mogu da vratim na stariju verziju. Za vikend nisam kuci, igra mi se RimWorld, imam Linux na laptopu, sa Steam Proton nema problema. Igra mi se neka matora pucacina npr. Rise of The Triad. MP i dalje sljaka, kliknem na communities i uclanim se u neki, dogovorim partiju. Hocu da igram DMC3 na TV-u. Samo upalim SteamLink aplikaciju na TV-u, upalim PS4 gamepad i gotovo, Steam automatski namesta profil za gamepad koji mi odgovara. Hocu da igram CIV5 na TV-u, automatski menja profil za gamepad, precice, touch pad itd. i nema problema. Crkao mi hard, Steam mi je sacuvao sve sejvove. Mogu da podelim igru sa burazerom preko family sharing, da zajedno pikamo Dark Souls 3. Gomila sitnih stvari kao npr fenomenalan screenshot capture/share, sortiranje biblioteke igara, uputstva, curators, tagovi u shopu itd. I za ljude koje to zanima inventar, karte, leveli i slicne zezancije.

Sa druge strane Epic je ulozio pare u ekskluzive. Sta ja imam od toga sto ce Piranha Games da zaradi vise para (mozda) sad kad je Mech Warrior 5 Mercenaries Epic ekskluziva? Imam vucaranje kucista od 30 kila i zaebavanje sa brdom kablova ako hocu da pikam na TV-u, da ne pominjemo DS4Windows drkanje za gamepad config, dok klecim na plocicama sa tastaturom u krilu i vucem misa po guzici. I ajde neko da mi objasni kako je ovo zdrava konkurencija od koje mi kao potrosaci profitiramo.

Potpuno mi je neverovatno da Epic nije masovno bojkotovan, a ova nazovimo opravdanja mislite na developere i daju mi dzaba igre koje mi se igraju... budimo realni da se nekome stvarno igrao Alan Wake i da je hteo da podrzi developere dao bi 10e.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
doctor (8.8.2019), MegaGiga (7.8.2019), pentraksil (16.8.2019), singularity (7.8.2019), sloba (7.8.2019)