Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2009, 9:54   #18
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: uTorrent podešavanje

Izgleda da svi, kada pričaju o torentima, zaboravljaju nešto vrlo važno: da li možete da očekujete teorijski max. 128kB/s za 1Mb konekciju ako vam pri tom radi još izvestan broj programa koji se u određenim razmacima povezuju na net tražeći update (antivirus npr. da ne pominjem druge pošto ne znam šta vam sve radi, a povremeno zahteva internet). Uostalom, morali ste da uključite FF, IE ili šta već da otvorite ovu stranu, da se na njoj učitaju sve slike, skriptovi koji definišu dešavanja kada nešto kliknete (otvori temu, odgovori, hvala...) i kako onda mislite da uTorrent (ili bilo koji drugi klijent) tera max.?
Za ograničavanje uploada nemam baš lepo mišljenje, pošto i ja koristim torente, nisam baš primetio da mi je download spor ako je upload na max. verovatno je spor kad ima puno vaših istomišljenika među peerovima

Uostalom, evo i matematike: potrebno bi bilo 22 seedera kao vi (sa UL 6kB/s) da bi vi kao jedini leecher sa 1Mb vezom dobili svoj max. download. Računajte dalje ako imate 2, 3, 4Mb vezu ili ako niste jedini leecher ili ako nema toliko seedera...

Poslednja ispravka: Spawn BG (26.4.2009 u 10:16)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke