tema: Knjige
Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2008, 15:58   #965
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Knjige

koelja sam pomenuo da bih sprecio eventualno preporucivanje doticnog i da poblize opisem sta zelim kroz ono sto ne zelim
zasto je popularan? zasto su popularni boj-bendovi? spanske serije? holivudske tinejdz komedije? mislim, kad on ne bi bio popularan, nesto ne bi bilo u redu sa svetom
od lavkrafta sam nesto cituckao, ali nije to ono na sta sam mislio. mislio sam na nesto tipa dostojevskog, samo novije, moze i komercijalnije, ali da je kvalitetno, moze i totalno moderno sto se tice stila, cega god, ali da je kvalitetno i da nije samo 'dogadjajni roman', bitna mi je dobra karakterizacija.
primera radi, svidela mi se jedna knjiga, citao sam je pre par godina, zove se tunel, a pisac je antonio sabato, ako se dobro secam. komercijalna, kratka knjiga, laka za citanje, ali sadrzi neka brutalna poredjenja, metafore, zakljucke i opise, par puta sam se pronasao hirurski u nekom opisu i nije mi bilo svejedno

Citat:
sve matoro tog tipa sam citao
dobro, ovde sam lupio notornu glupost, al dobro, u cilju pojacavanja poente da mi treba nesto bas kvalitetno, a ne mora da bude lako posto umem da se 'rvem' sa takvim knjigama.

edit:
@zoran:
e, vidis, dzojsa sam preskocio takodje ko i ti, a murakami mi je poznat kao kroz maglu, mada moguce da tripujem, odlicno, bas cu da iscekiram
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke