Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2022, 0:23   #17
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Gran Turismo 7

Nikad nisam igrao moderni GT (ne racunam devedesete), iskljucivo PC: LFS, AC, ACC, Automobilista, pCars, pCars 2 itd. Ulupao desetak sati sa gamepadom, mozda malo manje. Grafički nije wow. Voznja kroz gradove izgleda jako lose. Zgrade su basic basic. Fali nekako detalja, prljave staze, nekog HDR-a nesto. Ovo izgleda dosta dosta bolje samo je GT7 oštrija igra ali opet, ovo je kompresovani video:

https://www.youtube.com/watch?v=ErrHCQelAD4

Dok GT7, kada se gleda u distancu ili stazu, izgleda smooth i basic:

https://www.youtube.com/watch?v=pRoxbhKIcx4

Atmosfera je meni nepostojeca. Ostro izgleda i to je sve. Pokusao RT, HDR postavke ali nema pomoci. TV je: 55Q65T

Arkadnija vozalica, recimo ispod pCars 2 nivoa ali vidim da je to sasvim normalno. Izgleda da sam ja jedini koji se zali na fiziku. Ocito je i moderni GT takav. Kada neko kaze: GT7 is painstakingly detailed racing simulation game.. a igra nema osnovu hood kameru, gašenje volana ili kada vidis AI koji koristi travu, izadje jedan metar s staze i onda ide u krivinu i zadrzi 100% grip, treba ih banovati sa interneta. A onda vidi mda koriste sva pomagala pa i markere za kocenje, onda kontam o cemu pricaju. Ne radi se o fizici ili tehničkim detaljima vec o obimu igre, kolicini auta i da nije mario cart.

AI je odlican, kako su i najavili. Dosao do momenta kada levelujem američka auta: Collection Mustag

Uzeo sve licence.

Onako, ja sam zadovoljan. Ima dosta toga za igrati. Will see kako ce biti sa MP i ostalim autima. Bolno mi je sto nema bonnet kamere vec tjeram sa bumper kamerom kao da igram NFS 1. Kokpit kamera mi se ne svidja jer windshield ima plavi filter, smanji vidljivost i smanji "detalje" kada se gleda a zvuk je prigusen pa je iskustvo dosta lose. Zvuk opcenito nije neka sreca. Sve kontam dok dodjem do boljih auta da ce biti bolje ,ali vozim R8 LMS i 997 i pravo tanko.

Paint Shop je odlicam. Moze se odraditi customizacija kakva hoce sa layerima. Photo mod je jako jako dobar.





Customizacija za car parts je ok, ima dosta panela i dojelova, ali kada kazu da je deep, ne kontam o cemu pricaju. Nadjes dio poput guma, kocnica, kliknes upgrade i.. to je to. Nista posebno. Ne vidim stats koliko mi je nesto "potroseno" i to. Ima stats koliko je auto bolje i to je to. Setup panel izgleda poprilicno deep ali nisam dirao.

Sve u svemu, ne zalim pare. Mal orazocaran, ipak je nova generacija konzola i vec imamo dosta dosta dobrih novih simulacija koje prije nisu postojale, ali se ocito Sony drzi recepta simkade. Nije simulacija st ose fizike tice, ali jeste sto se realnosti racinga tice.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke