Prikaz jedne poruke
Stara 12.10.2020, 16:18   #3
Weasel
Član
 
Član od: 14.10.2014.
Poruke: 51
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine novih komponenta za PC

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Jeste da izlaze nove Nvidia grafe, i AMD procesori i graficke isto, ne verujem da ce biti za srednju i gornju srednju klasu hardvera odmah. Narocito sto se tice snabdevenosti trzista Nvidia grafikama. Tako da od cekanje nema nista. Mozda bude na zimu bolje.

Ideja ti je dobra za izbor komponenti, samo ne znam da li mozes naci sve te komponente kod nas. CPU, SSD, MB i Graficku verovatno da. Ima alternativa. Jedino sto bi ti preporucio da ides na 2060 Super ili RX 5700, 8GB video RAM-a znacice u blizoj buducnosti. Za napajanje vidi neko od Seasonic SS620GB, SS620GM2 ili SSR650GM3. Za RAM 8x2GB Kinston HyperX ili GSKill Aegis na 3000/3200MHz.

E sada takva masina ce da tera igre kako treba na 1080p i 1440p, makar narednih nekoliko godina. Minimum 2-3. Posle toga tesko je predvideti sta ce da se desava po pitanju zahtevnosti.

Sto se tice monitora to je subjektivno, i kakve preferencije imas. Mozes igrati 1080p na 120/144Hz, ili 1440p na 60Hz. Licno bi izabrao rezoluciju pre hercaze. 1440p na 120/144Hz su dosta skuplji. I osecaj prilikom igranja ce zavisiti sta igras pre svega, i kao sto rekoh preferencija. Za akcione igre, RTS-ove i hack'n'slash RPG-ove brz odziv monitora prija, za sporije igre ne. Ali opet to je jako subjektivno.

Hvala ti na odgovoru, cekiracu ta napajanja sto si pomenuo i dobar ti je savet u vezi graficke, ja sam mislio da bi 6 gb bilo dovoljno za narednih nekoliko godina ali uzecu varijantu od 8 gb, cena ne bi trebalo da varira mnogo. Inace sta je pogresno sa ram memorijom koju sam izabrao licno u odnosu na ovo sto si mi predlozio? Pretpostavljam to sa dostupnosti u Srbiji?



Ovo u vezi monitora sam samo pitao kao misljenje, moj monitor iako je star jedno 7 god sasvim me dobro sluzi samo cujem dosta kako za bolji gejming iskustva i to 120 ili 144 hz je optimalno.
Weasel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke