Prikaz jedne poruke
Stara 14.1.2008, 21:17   #5
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Bežično umrežavanje računara + kablovski internet

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Cim ukljucis modem u wireless ruter napravices "internet zonu" od nekih 20-30 metara na koju moze da udje ko hoce i da ide na internet preko toga. Ja imam takav setup ali nazalost nisam uspeo da preko takvog nacina mrezenja povezem i PC i lap top vec samo imaju internet i jedan i drugi ali se medjusobno ne vide. Ono sto mi se ne svidja je sto bilo ko ko ima WiFi uredjaj moze da dodje kod mene u zgradu i ide na net. Mada i nije losa fora kada mi dodje drustvo pa nisam pravio neke kombinacije sa zastitom, ali bih voleo da neko napise kako napraviti foru da postoji username i password preko kog moze da se pristupi internetu kzor moj wireless ap.
Najprostije je da ogranicis pristup APu ili Ruteru tako sto podesis da samo odredjene Mac adrese imaju Pristup. Tako sam ja uradio i funkcionise lepo, kada dodje ortak sa laptopom odes u podesavanja i odobris mu pristup.
A sto se tice problema da se nevide desktop i laptop, postavi da win sam dodeli IP i proveri dali su u istoj Workgroup.

Poslednja ispravka: Rasa (14.1.2008 u 23:41)
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke