tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 9.1.2006, 2:21   #11
Dacko
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 71
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Skoro da nema foruma gde se govori o igrama na kome Morrowind nije među uvek aktivnim temama. Kad pročitam oduševljene komentare, odvojim par sati na pronalaženje novih štoseva u igri u nadi da ću otkriti nešto što će me uključiti u armiju obožavalaca, ali ne ide.Verovatno ću da ličim na dete iz priče ''Carevo novo odelo'' ako kažem da je meni ta igra dosadna. Prelepa, originalna, superiorna po mnogo čemu, ali svejedno dosadna. Moj super heroj je na 101. nivou, sve statistike su na 100 (bez dodataka na opremi), skoro sve veštine na maksimumu, naravno bez korišćenja šifara ili prčkanja po TES-u, tako da se ne može reći da igri nisam posvetila mnogo vremena i zaista pokušala da je zavolim. Lepo je to što je svet ogroman, kvestovi mnogobrojni, crtež fantastičan, sloboda izbora velika, ali nemam nikakav osećaj identifikacije sa likom koji vodim. Ni glavni ni sporedni likovi nemaju ni tračak ličnosti, osobine koje bi ih razlikovale od drugih i navele da ih dugo pamtimo kao likove iz igara Planescape Torment, Baldur's Gate ili Gothic. U igri nema humora ili ga bar ja nisam otkrila, ali je zato tu gomila besmislenih dijaloga ispisanih sićušnim slovima. Daleko od toga da ne volim da čitam, ali zašto čitati hiljadu puta jedne te iste rečenice i sa svakim likom razgovarati na pedeset tema od kojih lik ima šta novo da kaže možda o jednoj ili čak ni to, tako da se sve svede na besomučno škljockanje u nadi da će se nešto upisati u žurnal. Zar nije bilo logičnije da se za svakog sagovornika ponude samo teme koje su od značaja i za koje će on imati originalni tekst? Ne vidim u čemu je prednost zilion likova u igri ako se oni međusobno ne razlikuju dovoljno da bih nekog i zapamtila ili imala osećaj da poseduje nekakav karakter. U krajnjoj liniji stanovnici gradova u Morovindu se ne razlikuju mnogo od onih u Majt end medžiku 6 ili 7(he, ovako se po našem pravopisu pišu nazivi igara i moram priznati da je baš smešno), osim što su brižljivije i raznovrsnije nacrtani – po kvalitetu informacija i korisnosti za igru su samo deo dekora; ali, dok u M&M i ne morate da razgovarate sa njima, u Morovindu često provedete sate tražeći odgovarajuću osobu za ispunjenje zadatka.
Dacko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke