Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2012, 13:25   #1
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Mikrokontroleri u C-u

Počeo sam pre neki dan da se bavim ovim i našao neke resurse na internetu i neke kodove, no vrlo sporadično i odmah naišao na problem. Skinuo sam Hi-Tech kompajler i par header fajlova, ispisao ostatak u MPLab-u i iskompajlirao bez grešaka. Hex fajl koji sam pritom dobio sam potom pokušao uz pomoć PICFlash-a da upišem na kontroler (16f877 ako je bitno), koji je postavljen na razvojnu ploču a ona preko USB porta na kompjuter. ali fajl nije hteo da se upiše uz poruku da ima ~7000 grešaka u programu i 192 na EEPROM-u (7000???). Drajveri dobro funkcionišu, ili bi bar trebalo, pošto ih nisam ja instalirao. Da li je moguće da kod od nekih ~150 linija može da generiše ovoliko grešaka ili je pre (što meni zvuči plauzabilnije) neki problem u programatoru? Da li su možda neki specifična podešavanja potrebna za konkretan mikrokontroler (osim biranja modela u razvojnom okruženju), s obzirom na to da je kod prilično generički? Možda neki resursi na internetu na koje možete da me uputite? Hvala unapred.
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke