Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2010, 12:51   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Stručno mišljenje u vezi high end konfiguracija!

Obrade, sta god da odabares za dve godine ce biti prevazidjeno, tako da ja uopste ne bih ni gledao to da li ces moci da upgrejdujes procesor ili ne jer se vec kupuje top of the line procesor koji moze da ide 4+ghz.Krajem 2011 ce se vec voziti nesto u 22nm- Intel ivy bridge, AMD pitanje da li ce tu imati sta da trazi ako ne ubrza proces proizvodnje. Posto se vec puca brdo love, moj ti je predlog sacekaj tih par meseci sto si planirao, i brate kupi intel P67 plocu neki asus ili Gigabyte i i5 2500K 32nm procesor sa otkljucanim mnoziocem, i sad se suska oko nekih 330$ za pre order, znaci bice mu cena verovatno oko 300e posle praznika mozda i manje. Taj procesor sa boljim vazdusnim kulerom ide i do 5+ghz, tako da kad se oblaci rasciste, meni je to izbor jasan ko dan, a extra sto ce brdo P67 ploca podrzavati i SLI i CF, Asus mozda cak napravi i onu sa Hydra cipom da mogu da se kombinuju i AMD i Nvidia grafa.
Da moram da kupim komp u visem rangu bas sad, rekao bih uzimam I7 950 i X58 plocu do 220e(GA X58A UD3R ili Asus Sabertooth bolja ti ne treba) , sa nikako vise od 6gb ddr3 1600mhz rama, jer sam probao takvu masinu kod druga vise od toga ti ne donosi boljitke...Aftermarket kuler je obavezan nek iz viseg ranga. Bolje se to sve za nijansu ponasa u igrama od AMD-a.

Licno mislim da treba da budes racionalan, da kupujem za sebe a da sam u situaciji ko ti, rekao bih obavezno taj novi intel koji ce biti predstavljen u naredne dve nedelje, neki 570gtx sa custom dizajnom tipa Palit sonica ili AMD 6970, Napajanje bih uzeo Corsair verovatno ultra pouzdano, mislim da ti vise od Hafa 932 ne treba ali kako hoces, oko ostalih stvari hardova ,ssd-a necu da se mesam, samo uzmi neki dobar aftermarket kuler i to je to...

Poslednja ispravka: ukimafija (26.12.2010 u 12:59)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
obradbl (26.12.2010)