Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2015, 23:19   #6
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoc oko dovlacenja interneta do racunara

Citat:
D3aD kaže: Pregled poruke
Buraz imas 3 opcije :
1. Da lepo kupis lan kabel i da probas da ga lepo prekrijes i dovedes do kompa.
2. Isto ovo pod 1 samo sto moras da busis.
3. Kupovina Wlan kartice ali ovo bas ako ova 2 ne mogu.

Sve pod uslovom da ne mozes da spustis ruter

To sam i ja razmisljao nekako da probam da kupim Lan kabel i da ga nekako izvucem uz zidove i da ga spustim sa sprata dole pa do sobe i to sam teo da vas pitam dal ce on imati neke prekide u prenosu podataka od rutera do racunara ako je duzina tog LAN kabela tipa 20-30m to mi je strah jedini da ga ja dovucem a da on zeza i da prekida... Ruter da spustim nema teorije on je vezan gore mozda da ga spuste oni iz Telekoma i to mi je neka zadnja opcija jer mi je jako mrsko da se cimam sa njima i sa njihovom podrskom da mi oni dolaze i da mi cackaju po kuci jer dok ih sacekam i sve to osedecu, zato gledam nesto sto mi je efikasno da mogu sam da resim... Pojasni mi ovu 2. tacku sta da busim, zidove neke da provucem kabel ili sta nije mi bas najjasnije? A kupovina Wlan kartice se ni meni nikako ne svidja jer ta bezicna mreza malo malo ba zabusava bas ja gledam na laptopu bukvalno cim se neko nakaci u kuci jos odma mi i signal slabi i skaci mi ping i 100 problema, a i racunar je napravljen da bude fixiran i da se sa kabelom napaja internetom a ne bezicno za to su po defultu predvidjeni laptopovi kao prenosivi uredjaji...

Inace ako ima neko ko se razume pa da mi odogovri na to pitanje za taj LAN kabel da li on moze tih 20-30m da izgura da ne bude smetnji u njemu i da protok bude normalan....
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke