Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2006, 15:42   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: TV_kartica neće da radi

Citat:
Zoran Jakovljevic kaže:
Moze lako da bude problem na relaciji VIA chipset- TV karta, probaj noviji hiperion. Za video obradu je najbolje resenje uvek Intel procesor-Intel chipset...
Tako je za video obradu su bolji Intelovi procesori zbog same arhitekture u odnosu na AMD ali ne i chipsetovi. Itekako znaju da ubaguju. Pa covek upravo ima intel chipset i Celer 320 i probleme sa TV karticom. Otkud sada VIA.
A sto se VIA chip seta tice nema sanse da je zbog njih doslo do problema sa TV karticom. Pre ce biti kod Nforce chip seta. Imam punih 5 godina TV kartice i promenio sam sve VIA chip setove od razlicitih proizvodjaca i nikada problema nisam imao!
Tvrdim kao sto to tvrde i dobri poznavaoci maticnih ploca ( serviseri ) da je VIA stabilnija od Nforce ploca i da je u svakom pogledu bolje resenje osim za overklok i dual chanel koji mnogo bas ne znaci.
Trenutno u masini je Barton 2800XP i Abit KD7A VIA KT400A a za sicu sam kupio Epox 8RDA+ i stoji u regalu za svaki slucaj. Leadtek Expert cuci mi u kompu vec 2 godine i vreme je da se zameni za nekom ozbiljnijom TV karticom. Mozda Haupageom ili Matroxom sto zavisi od prijatelja u inostranstvu na leto!
A problemi koje ima D4III je uglavnom kada se kupuju TV kartice ( dobijaju ) nepoznatog porekla i nije proizvodjac sigurno Conexsant jer on proizvodi konvertere a ne kartice. Dakle kartica ima Conexsantov AD/DA converter sa filipsovim tjunerom. Nek googla na netu pod nazivom te kartice pa ako nadje sajt moze skinuti "original" drajvere ili staviti genericke sto je sigurno problem sa TV karticom. Ili ce morati da reinstalira ceo system ako mu drajveri ne pokrenu karticu.
Pozdrav svima!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke