tema: Napajanja
Prikaz jedne poruke
Stara 2.11.2007, 6:16   #12
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Brand name napajanja na nahem trzishtu

Idemo dalje sa temom.
U proteklih nekolika dana sam se skoncentrisao na napajanja koja se mogu naci na nashem trzishtu, iskljucivo brand name, znaci nishta od Frontiera, JNCa i slicnih shitova. Sa zadovoljstvom mogu da kazem da sam (valjda) pokrio sve shto se kod nas moze naci , mada naravno nemam za svako napajanje podjednako dobre informacije.

Odmah na pocetku moram da skrenem paznju na vrlo bitnu cinjenicu, sve shto ovde budem napisao nije moje licno mishljenje, vec se radi o informacija koje sam dobio od izuzetno kompetentnih ljudi, koji imaju vrlo visoke kriterijume. Tako da nemojte mene napadati , ja niti testiram napajanja niti se bavim tom materijom.
Josh neshto, svestan sam da ce mnogi biti pogodjeni onim shto ce videti ovde , tako da vas molim da preskocite komentare tipa:" Ja imam to napajanje i meni radi odlicno, to znaci da je kvalitetno a taj test je glupost" i sl, jer niti imam nameru da odgovaram na takve postove niti je ova tema otvorena za prepucavanje koje je napajanje bolje, da li je neko napajanje dobro ili ne i sl.

I zapamtite, ovo se zasniva na mishljenju ljudi koji imaju izuzetno visoke kriterijume, kojima neshto shto koshta ~50r nikako ne moze da bude kvalitetno, ali opet ne znaci da je loshe i da je katastrofa.
Moram da kazem i to da ce mnogi biti iznenadjeni nekim informacijama, kao shto sam i ja uostalom bio iznenadjen.

Krenucu po abecednom redu.

Antec

Prva zanimljiva stvar je da renomirani Antec zapravo nema svoju proizvodnju pa napajanja uzima od drugih proizvodjaca. Iako ima vrlo jaku reputaciju mene licno je Antec pomalo razocarao. Daleko od toga da im napajanja nisu dobra, ali imali su loshih serija.
Problem je bio u OEMu od koga su uzimali napajanja ranije, Channel Well Technologies ( dalje CWT), tacnije u Fuhjyyu kondenzatorima ugradjivanim svojevremeno u njihova napajanja. Kondenzatori su loshe podnosili visoke temperature, pa je procenat kvarova bio vrlo visok.Najgore je shto je sa vecina Antecovih serija OEM bio bash CWT, u to vreme.
Nakon toga Antec menja OEMa, i prelazi na Seasonic, mada ne za sve serije.

Na nashem trzishtu se mogu naci sledeci modeli:
Antec Basiq Power BP350 i BP500 - najniza Antec-ova serija, proizvodi ih poznati FSP (Fortron Source), napajanja su dobrog kvaliteta ali nishta posebno shto je i normalno za ovu klasu
Antec SmartPower 2.0 SP500 500W - CWT napajanja, ali famozna serija sa Fuhjyyu kondenzatorima. CWT pravi odlicna napajanja, mada ova serija se preporucuje za izbegavanje

Poslednja ispravka: Freško (2.11.2007 u 20:54) Razlog: Morao sam da "zacrvenim" par rečenica :)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
Dusan_BG (10.11.2007), korenjak (23.2.2008), mad_skillz (4.11.2007), stesha (7.11.2007), Thumbstone (11.4.2010)