Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2011, 5:25   #437
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
Vec sam rekao zbog koga postoji zakon o autorskim pravima i zasto ga ogroman broj ljudi krsi ali ne vredi pricati nekome ko ne zeli da razume. Zasto ne budes dobar gradjanin i prijavis sve koje znas da krse zakon o autorskim pravima? Hoces li molim te odgovorti.
Problem kod licenciranja nastaje kada hoces da koristis van okvira koji su postavljeni. Kupis knjigu, procitas, i ti je kasnije ne smijes prodati ili dati drugom. Kupis softver, instaliras, i nitko osim tebe ne smije koristiti. Film - samo ti smijes gledati. Ova ogranicenja nisu postavljena zbog zastite autorskih prava, vec zbog maksimalnog profita.
A sta rade PP i EFF. Problem je to sto su oni ne-profitabilne organizacije.
Gresis Marko, mnogo gresis. Nije sve tako jednostavno. Evo link ako hoces procitaj ako neces, veruj u sta hoces.

http://www.sk.rs/2009/05/skin01.html

Ja se ubih pisajuci (ali necu vise) ko, kako, zasto postoji DMCA koga stiti i sl, ali uzalud a drugi me nazivaju lopovom, pitaju jesam li merio IQ i usporedjuju sa politicarima. Opet, to vise govori o vama. Ne znam zasto stalno poredis Srbiju sa zapadnim zemljama? Piraterija nije lokalni problem. Verujem da znas vise od novinara RTS-a. Organizacije poput PP i EFF nisu osnovane u Srbiji. Zaista je ruzno momke iz Piratske Partije nazivati klasicnim razbojnicima, a ne razumijeti uopste koji je cilj partije.
A sto se tice stete nanesene industriji, milionima nezaposlenih i slicne propagande (poznato je da holivud koristi posebnu vrstu matematike) evo odlican citat.

http://www.techdirt.com/articles/201...shtml#comments

"I have a problem with this statement, because no one needs to get paid. In a capitalist free market economy, the whole point is that it's your own responsibility to figure out how
to get paid, and if the market shifts, you need to
learn to shift with it or perish. That's the nature of innovation and creative destruction. When the
automobile came along, no one said "but the
horse buggy creators need to get paid!." The
horse buggy creators figured out how to adapt, or they went out of business."
j.radovan je offline