Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2010, 1:08   #1
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Unhappy Motion Sickness u igrama

Ovo je ustvari obrnuti proces mučnine koja se javlja pri vožnji i javlja se u igrama u kojima oči nemaju na šta da se fokusiraju-obično igre iz prvog lica, najčešće FPS-ovi. Vaš mozak dobija signal da se kreće dok telo miruje. To navodi mozak da misli da je organizam otrovan i izaziva osećaj mučnine(da bi povratili), glavobolje i opšte nelagode koji vas primorava da odmah prekinete igranje. Pri vožnji, naročito ako ne gledamo kroz prozor, je obrnuto - oči konstatuju mirovanje, telo kretanje ali je rezultat manje više isti. Naravno da ovo ne pogađa svakog, kao ni recimo morska bolest ili vrtoglavica. Neki ljudi su jednostavno podložniji ovom problemu nego drugi. Ja sam nažalost jedan od tih podložnih. Ovo me je godinama sprečavalo da igram neke od mojih omiljenih FPS-ova. Pokušavao sam da nađem neko rešenje preko neta i našao neka: proširiti vidno polje(moguće u nekim igrama ali meni slabo pomaže), igrati sa više svetla i udaljeni što više od ekrana( u mom slučaju ovako je još gore), piti lekove protiv mučnine pre igranja( ovo mi je jednostavno glupo), koristiti narukvicu protiv mučnine( ovo nisam probao, ne znam šta da mislim o tome)
Zanima me da li još neko pati od ove boljke i da li je i kako uspeo da je se reši

Poslednja ispravka: Stepski Vuk (28.4.2010 u 1:22)
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke