Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2014, 18:19   #9
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

@Oggy

Second chances su ono što im ime kaže: (meta-)predmeti koji omogućavaju da ponoviš izazov na kome si pao prvi put, bez ikakvih štetnih posledica (osim ako ne padneš i drugi put). Za svaki kvalitet postoji po jedna: sudden insights za watchful, hastily scrawled warning notes za shadowy, hard-earned lessons za dangerous, i confident smiles za persuasive. Ili, možeš da ih koristiš u grupama po 5 da bi podigao odgovarajući kvalitet za neki slučajan broj bodova.

Trade secrets su profesionalne tajne i dobijaš ih preko profesija, tako što potrošiš 4*professional perks; dakle, pošto dobijaš 1 perk nedeljno, potrebno je gotovo mesec dana za jednu tajnu. Možeš da ih prodaš po dobroj ceni, ili da ih zameniš za nešto, ili iskoristiš u nekim pričama, ali ja sam uglavnom pojačavao shadowy kvalitet preko njih.

Sudbine: primetićeš u inventaru da imaš slot za ovo (samo jedno mesto - dakle, ne možeš imati dve ili više). Za Hallowmas, Festival maski (slično Noći veštica, u oktobru) ćeš dobiti izbor, sa uvidom u neke moguće završetke čitave igre. Svaka sudbina je poput tarot-karte i daje bonus odgovarajućim kvalitetima.

Kad već pominjem završetke, i ako se dobro sećam šta je glavni pisac rekao, ambicije su u otprilike četvrtim petinama kompletnih priča. Gledaj na njih kao na glavne kvestove, i glavne razloge zašto je tvoj lik uopšte na tom mestu. Ima ih 4, i isključive su međusobno:
- Heart's Desire, o kartaškoj igri u kojoj možeš da ispuniš san svoga srca;
- Light Fingers, o potrazi za legendarnim dijamantom, najvećim na svetu;
- Nemesis, osveta zbog smrti nekog dragog;
- Bag a Legend, potraga za Vake-om, najmoćnijom nagradom za lovce na čudovišta;
Postoji i skrivena, peta ambicija, Enigma, ali ona je više u nekom meta-fazonu ("ajde sad, igrači, nađite ovo") nego što ima narativnog smisla u okviru sveta.
A postoji i Seeking Mr. Eaten's Name, što nije formalno ambicija, ali izaziva dovoljno privrženosti i fanatizma da bi mogla da se računa kao jedna. To je praktično kao ekstremni hardkor mod za mazohiste, ali trenutno nije aktivan. Najavljen je njegov povratak u bližoj budućnosti.

Svaka ambicija otkriva delove sveta i predanja koje ćeš sresti samo u njoj, i svaka na početku pokazuje koji kvaliteti su najvažniji za njeno prelaženje (watchful je najtraženiji kvalitet globalno). Ali, ja nikad ne bih birao po tome, već samo po vrsti priče koja me najviše privlači. I izabrao sam Heart's Desire, u kojoj ima mnogo susreta sa nekim od najčudnijih likova u podzemlju. I druge ambicije imaju svoje prednosti, tako da, ako ćeš birati, biraj mudro. Posle nema povratka (u stvari, ima, ali samo ako platiš pravim novcem, ili da počneš od početka).

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Sto bih voleo da postoji ovakva igra na srpskom, za nas, ljubitelje maternjeg srpskog
O, da!

Malo predanja:

Citat:
Why are they called sorrow-spiders?
The story goes that spiders drink from your eyes while you sleep. Sorrow-spiders bite off a whole eye. They get their name from the tears that flow from the remaining eye.

Poslednja ispravka: ridiculus (21.7.2014 u 18:26)
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke