Prikaz jedne poruke
Stara 18.3.2009, 19:56   #132
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

upravo skidam aviru i comodo, posle nekoliko pokušaja sa raznim programima.

imao sam nod32 ali on je prestao da prijavljuje viruse odavno, mada to i nije neki problem, pošto nisam divlji surfer već koristim net samo za nekoliko stvari, proverenih. problem je sa fleševima, pošto u firmi u kojoj služim civilnu, i gde sređujem kompove, svaki fleš je zaražen, kao i komp. tako sam zarazio i moj fleš, ali sam pobrisao sva čuda. nod32 nije ništa video, pa sam brisao manuelno, pošto znam šta imam na flešu, a šta sam pokupio ko zna gde.

e sad, prvo sam probao sa symantecom, ali je u pitanju retko odvratno djubre od skoro pola gigabajta, koje se pri tome i plaća, a licecna je jedan drmrrrr... da ne gnjavim, kapiram da je bolje da pređem na ove besplatne varijante. u principu ne treba mi jak firewall jer ne idem na sumLJive sajtove, kao ni brdo drugih čuda poput antiphisinga ili email scanera (koristim samo webmail). DA li su avira i comodo ok rešenje? i da li bi bili ok rešenje u hiperzaraženoj sredini u kojoj sređujem kompove??

tamo sam ubacivao bitdefender 2009 koji je na svakoj mašini pronašao i iskorenio tonu virusa. pre njega bih skenirao sistem combofixem, pogasio sistemrestore i pobrisao dirove koje isti pravi. bitdef je kul zato što skenira sve fleševe, cdove tako da se smanjuje broj infekcija preko njih, ali je malo zahtevan pa usporava rad starijih kompova.

i za kraj, da li postoji način da sprečim xp da stalno pravi systemrestore foldere na particiijama bez obzira na to što je ovaj servis ugašen???
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke