Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2009, 14:27   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Windows 3.11 boot/repair CD ili sta vec :)

Nije za programiranje, ne tice se programiranja ali ne znam u koji podforum da ga stavim osim ovde.

Evo imam sledecu ideju (koju bih da ostvarim cisto iz zelje da naucim nesto i napravim nesto mozda korisno) - da lepo uzmem DOS v6.22 i Windows 3.11 i napravim bootabilni CD, koji ce pri bootovanju odmah pokrenuti Win 3.11.

Eh sad, taj Win ce (ukoliko pronadjem taj NTFS driver, a hocu) moci da cita FAT/FAT32/NTFS fajl sisteme, naravno radice CD-ROM-ovi na njemu, negde cu iskopati i USB driver, 32-bitni TCP/IP driver vec imam, imam neki univerzalni driver koji ce moci da fura rezoluciju do 1024x768, onda bi bio opremljen softwareom sto je vise moguce, t.j. imao bi sve zivo od text editora do nekog IDE-a (npr VB3). Naravno danas tesko da moze da posluzi bilo cemu, mada ce moci i te kako da posluzi za repair sistema, ili da se iskopira na HDD nekog starog racunara, a pritom mislim na one azdaje sa CPU-om koji kuca na 133MHz (ili neki 486DX). Napominjem (ponovo) da ovo radim iz radoznalosti i zelje da naucim nesto novo, a mozda i pritom napravim nesto korisno. ovo nije lak zadatak, ali cu se potruditi da ga obavim kako valja Pocinjem vec danas mada cu zbog puta biti onemogucen da radim na ovome, ali nastavljam cim se vratim. Vama se obracam zato sto verujem da ce mi biti neophodna pomoc u toku rada. Sta mislite o ovome?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke