Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2011, 1:59   #1332
zIma
Novi član
 
Član od: 7.4.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 3D galerija (finalni radovi, komentari)

Citat:
Nelecar75 kaže: Pregled poruke
Zanima me da li je neko uznapredovao u oblasti postavljanja kontrola za rigging vozila bilo kog tipa npr. automobil ili slicno.Ja inace radim u maya-i i obilujem tutorijalima svih vrsta ali kad je u pitanju ova oblast tu je izgleda vuk pojeo magarca:"Nigde niko i nista",na zalst moju a verujem i mnogih drugih iz 3D sveta koji bi nesto da da nauce o tome....pa ako neko ima mogucnost da pomogne na bilo koji nacin unapred hvala.
Pozdrav
Rig kod vozila rjesavas preko Reactor rigga + scripte + manipulatori. U tom segmentu je malo drukcije doli character rigging. kretanje zadajes po splinu, za tockove se ne moras brinuti kao ni za suspenziju posto si rig uradio preko reaktora, samo moras malo tada kalibrirati suspenziju, tojest ovjes i trenje tockova. preko skripte mozes napisati program gdje sa odredjenom tipkom pokreces po putanji auto naprijed-nazad, isto to mozes i preko manipulatora ako te ne ide programiranje. Nadam se da sam bio od pomoci.

ako dodas wheel rigg jos kroz reaktor onda ce ti automatski i skretati tockovi za koje postavis rig prema kutu prema kojem auto krene. Kada animiras tada auto, on slijedi objekat koji vuces po splineu, tojest krivulji. Kako i zasto? radi se o tome da si sa oprugom povezao odnos auta sa kretajucim objektom kojeg auto treba slijediti. Sve ostalo se odvija automatski. Malo se poigraj sa reaktorom vjerujem da ces brzo svladati osnove.

Poslednja ispravka: zIma (7.4.2011 u 2:09)
zIma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke