Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2009, 21:10   #4
cacafaca
Novi član
 
Član od: 4.5.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Atomic Bomberman - IPX na Internet

Citat:
djlabat kaže: Pregled poruke
Video sam na internetu da ljudi su to pokušavali... da iskoriste IPX (mrežni protokol) preko GIT-a (?) ili VPN (Virtual Private Network)... ali nisam uspeo da pronađem da je nekome uspelo.
Ja sam pokusao sa drugom preko Hamacija i nismo uspeli. Ali ne znam da li smo sve lepo podesili. Uglavnom ja imam 2 racunara, od kojih je jedan bez monuitora i upravljam sa njim preko Remote Administratora ili Remote Desktop-a. Tako sam pokrenuo igru na oba racunara. Na ovom bez monitora sam stavio da je server a ja sam otisao u JOIN opciju i pokazao mi se drugi racunar. E stvar je samo sto ne vidim dalje sta treba. Inace na moja oba racunara imam instaliran Hamaci LAN adapter i na oba sam instalirao IPX protokol, a kada sam to uradio instalirao mi se IPX protokol i za moju mreznu karticu u racunaru. Tj. na oba racunara. Jos sam video na netu da treba da se postavi redosled adaptera u Control Panel>Network Connections>Advanced>Advanced Settings. Prvi u redu od adaptera treba da bude Hamaci, zatim vas mrezni adapter tj. mrezan karta. Zatim treba da se stavi da je IPX protokol ispred TCP protokola, tj. da je prioritetniji.

E sada da li je to sve, to cu da viidm kada drug i ja budemo imali malo vremena da proteramo to preko Hamacija.
cacafaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke