tema: Ubuntu 10.04
Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 21:23   #5
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 10.04

Ovako, pošto sam uvideo, bez preterivanja, da za moj posao postoje svi alati koji mi trebaju na ubuntu-u, već izvesno vreme koristim isključivo isti, 7.10, 8.04, 8.10, 9.04, 9.10, 10.04, i mogu reći sledeće:
- iako mnogi govore da je Ubuntu više dobio zbog reklame na populatnosti nego zbog kvaliteta, neću se složiti sa time, ono što radi, radi savršeno (slažem se da Arch majka što se tiče brzine, ali nikada ga nisam uspeo podesiti da radi kao Ubuntu, manjak vremena, volje ili nečeg trećeg ali s moje strane je tako, o windowsu neću da pričam, bez lažne skromnosti)
- derivati ubuntu-a (mint pre svih) isto rade savršeno (bar za ono što meni treba)
- sve verzije su radile manje više uspešno iz prve (bez preteranog čačkanja po konzoli)
- 10.04 u odnosu na sve prethodne ima sledeće prednosti : veoma, veoma brz boot, konkretno na mojoj konf. iz profila boot sa podignutim compizom 18 sec, što je za win xp,7 misaona imenica ( to je onaj deo o u kome sponinjem da o windowsu neću da pričam), svi programi koje sam instalirao što iz synaptica što drugačije ne pokazuju znake nestabilnosti, pulse audio za razliku od prošlih verzija radi veoma dobro bez blokiranja, štampač i web camera (nepoznatog proizvođača) proradila out of the box u svim aplikacijama koje je koriste, sam odziv programa je brži (ovo je možda i subjektivno mišljenje) jedini problem koji sam primetio je štampač HP 1018, koji je prepoznat odmah bez dodatnih drajvera (doduše sam ubuntu je skinuo plug-in i sam ga iskonfigurisao) ali pravi problem ako pri podizanju ubuntua ili restartu stoji uključen ("na dugme"), naime u tom slučaju mi nestane ikonica za gašenje računara (shut down) i dolazi do blokiranja boot-a na 50-ak sekundi, kada je štampač ugašen pri bootovanju tih problema nema
- sve u svemu-> više nego zadovoljan pogotovo što je LTS i što sam miran par godina

Edit: što se tiče GIMPA i ostalih stvari, ovo veoma pomaže : http://www.webupd8.org/2010/04/ubunt...eased-now.html

Poslednja ispravka: Maverick (1.5.2010 u 21:36)
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke