Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2008, 19:06   #24
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: AMD Deneb does 4.3GHz on air

Posto volis da citas mnogo vesti evo malo i nastavka:

Dakle, ljudi sa sajta planet3dnow.de bili na prezentaciji novih procesora i preneli da su zadovoljni, bar po onome sto su napisali. Prikazana je zvezda predstave, novi procesor posto je ono na cemu u pocetku se bazira nova platforma Drragon poznato od ranije (dakle, serija 790+SB750 i graficke kartice serija 4xxx). Po njihovim recima, sam procesor se pokazao i bolje nego sto je ocekivano i po njihovim recima se dobro drzao protiv Core i7 965 procesora protivnickog tabora. Istine radi nije receno dali je sistem radio na def vrednostima ili je bio klokovan na oko 4Ghz. Po njima, sam procesor je bas radjen za klokovanje, dakle dobro odradjen posao. Odlicno je radio u nekoliko programa kao sto su 7-zip, wprime, Crysis i Farcry2, ali je zato dolazilo do pucanja na Cinebench R10 i razlog toga im nije poznat. Sve ovo je dosad dobro poznato mnogima koji ovo prate ali je meni mnogo interesantnija zadnja stranica koja govori sta je to integracija sistema i kako se radi.

Sa novim drajverima serije Catalist 8.12 treba da se pojavi u igri i ATI Stream koji ce omoguciti da se prebaci deo posla na graficku karticu u procesu izracunavanja. Tada je demonstriran i rad jednog poznatog free programa AMDa, ATI Avivo Video Convertera koji ima bas tu mogucnost, da prebaci proracun na graficki procesor serija HD46xx i HD48xx. Prikazan je encoding MPEG2 videa u MPEG-4 format na grafickoj kartici HD 4670 i postignuta je 10x veca brzina rada u odnosu na i7 procesor. Zasto pominjem ovo? Da bi se shvatilo da ovde se ne govori o samom procesoru vec o celom sistemu i da sistem u celini moze da ima znatno bolje performanse ako postoji podrska koja sve to integrise na pametan nacin.

Ceo clanak mada na nemackom je na ovoj adresi pa ko voli :

http://www.planet3dnow.de/vbulletin/...#content_start
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
culer (25.11.2008), Radovan Brčin (25.11.2008)