Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2008, 13:04   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Nvidia SLI licensing costs $5

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
Ekskluziva su slotovi a ne ko je proizvodjach ploche sa nV chipom.
Hteo sam reci da ce nV najverovatnije da 3 x16 slotove za grafe da ostavi samo za nV based ploche (kao shto je recimo 780i, i 790i koji je za DDR3) i da nece triple SLi sa x16 slotovima dati intelu, a i mislim i da ne treba, dosta im je ovo...
Pa Nvidia nece koliko znam Imati plocu za core i7 tj. u tom top segmentu, tako da dzabe sto imaju 780 i 790I kad ne podrzava Nehalem... Ko je kupovao kupovao je to ranije, sad ce ove X58 ploce uzeti primat a kome treba pun 3 SLI imace takvu plocu uz jedan NF200 cip i opet ce imati pun protok, a sto sto nece biti Nforce cipset koga je briga za to... Mislim da je i korisnicima bolje a i nvidia uzima vise para-sto od licenciranja sto od prodaje grafike...Evo i ja cu zdravlje Boze za godinu dana da kupim jednu X58 plocu, isto sam se pre razmisljao dal da uzmem nforce plocu ali sad kad je intel cipset uzecu bez razmisljanja...Lepota je sto mogu da se naprave i SLI i CF pa cemo zavisno od situacije moci da kombinujemo...
Meni bi bas bio merak recimo da napravim jedan SLI ili CF sa dve grafe od jedno 150e...
Jos Samsung i Elpida kad proizvedu kasnije ram cipove u 50nm procesu koji ce traziti manje napone...pa to ce da bude pesma i nece biti toliko ni razmisljanja o onim naponima za ram, a bice velike brzine...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke