Prikaz jedne poruke
Stara 3.6.2010, 21:22   #18
IgorBGD
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Web kamera preko fotoaparata

Hitno mi je zatrebala web camera, pa sam izgooglao program ExtraWebcam koji omogucava da se dosta Canon DSLR aparata iskoristi kao kamera, uslov je valjda da ima live view. Na stranici sto sam okacio u linku, ova donja verzija, pretpostavljam najnovija Beta, radila je normalno, dok je 2.0.0.112 zaglavljivala pri pokretanju na Win 7. Evo direktnog linka na verziju koja meni radi: ftp://extrawebcam.com/ExtraWebcam_Setup_235b.exe

Aparat se poveze preko USB sa kompom, upali se ExtraWebcam pa se konektuje sa kamerom, u Skype ili MSN opcijama se izabere kao ulaz za kameru, i sve radi ekstra! Samo sam morao podesiti aparat da se gasi posle 30min, jer se program zaglupi kada se aparat ugasi, ali dovoljan je process kill i restart, i sve je ok.

Eh, sada i problem - odmah sutradan sam uzeo neku Hama AC-150 da ne drndam aparat, i iako mi prijatelji kazu da je slika ok u odnosu na ostale modele webcam, ja sam ne razocaran nego extra razocaran kvalitetom slike... Bez kontrasta, boje lose, ali to se verovatno i moze ocekivati od web camere od 1000din u odnosu na kombinaciju Canon 40D i skupljeg objektiva.
IgorBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku IgorBGD na korisnoj poruci:
Chivan (4.6.2010), Predrag Stankovic (5.6.2010)