Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2011, 23:20   #2
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem

Najgore sto T220 na DVI radi kod druga na GTS250, ladno znaci nije do HDCP handshake-a ako to uopste se desava pri bootu.

EDIT:
Future updates - Status : VEĆI GREMLINI NEGO ŠTO SAM MISLIO

Danas sam flashovao bios graficke jedno bar 15 puta.
Izvukao orginalni Bios sa nvflashom, malo muke bilo da nateram komp da bootuje DOS sa flasha.
Uz pregledanje biosa 7900GTO i svih mogucih verzija GTS250 1GB, uz pomoc programa NiBiTor v6.02, primetio sam da ima razlika u tome sto 460 ima cekiranu opciju Skip DDC Scanning, dok ove dve nemaju. Pa modifikujem to uz pomoc NiBiTor-a u org. bios-u, flashujem ga pa opet isto.

Probao sam sve zive kombinacije sa chekiranim i unchekiranim opcijama sa ovog linka gore, sve to na org. biosu, pa skinuo sam i moduvan bios sa xtremesystems.foruma i u tom biosu sve kombinacije probao, cak sam isao i dotle da sam stavio Palitov bios za obicnu Sonic verziju GTX460-tke radi na DVI sa 931BW i lepo prepozna je u Win, ali cim je bila prikacena na DVI T220 samo crna slika, i mozda 4-5 puta se desilo da fan grafe se vrteo na normalnim obrtajima ,ali 1 duzi i 3 kraca beepa su bila tu i nista od slike, na kraju vratio stock bios i opet na tome probao, isto. Znaci BIOS grafe nije !

E sad ovo me buni, na linku o AMI Bios Beep Codes stoji da:
1 duzi i 3 kraca - A fault has been detected in memory above 64KB
dok 1 duzi i 2 kraca - An error was encountered in the video BIOS ROM, or a horizontal retrace failure has been encountered

i bas sam brojao ima 3 kraca.... ili se ja tripujem ili ko zna sta je, jer probao sam samo sa jednim modulom RAMa i opet isto.

Probao sam jos neke *****rije, tipa da bootujem komp na VGA kablu tj. u DOS, pa da iskljucim monitor cak iz struje, ispraznim mu svu struju i prikacim DVI na grafu dok komp radi.... i samo kuler pocne da zuji na max, i posle kad otkacim DVI vrati se normalu ali nestane slika i na VGA, posle restarta sve ok (na VGA).

Opet sumnja, mozda cak i na monitor posto na matoroj Gigabyte ATI X600 Pro 128Mb na DVI isto neradi T220, samo na VGA prikljucku.

Probacu kod sto vise drugova sto imaju grafu sa DVI, bilo novu ili staru, za sada u planu je 9800GT, integrusa 8200, stari Asus 6600 , i mozda novia AMD 6670 ako uspe drug da je kupi.
A sto je najgore nikog ne poznajem da ima monitor sa DVI, svi imaju cak i 23" sa VGA.
Do sada radi na : ASUS GTS250, MSI 7900GTO
Neradi na : Gigabyte X600Pro, i naravno GTX460

Realno bolje da se sam pomučim da što više istražim problem, ni u jednom servisu ni blizu ovoliko nebi pokušalivali da ga reše, moža bi u nekom profi otvorili monitor pa videli dal neka elektornika nije crkla, jer kad je monitor na stand-by kako trepće ona lampica tako se čuje blago zujanje, a ponekad ne. Kad je uključen toga nikad nema.

Poslednja ispravka: zokocx (24.6.2011 u 22:11) Razlog: dalji testovi
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke