Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2018, 18:45   #5
B.B.
Novi član
 
Član od: 28.7.2016.
Poruke: 10
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Usporen rad nakon menjanja termalne paste

U međuvremenu sam ponovo zamenio pastu i definitivno stavio odgovarajuću količinu (pasta je GIGATECH GC-001, kupljena pre 3 dana).

Što se mašinskog ulja tiče, stavio sam samo kap-dve malim špricem u rupicu ispod nalepnice, pa ne znam kako bi to moglo da napravi problem (ventilator čak dosta manje krči).

Temperaturu sam pratio pomoću programa Open Hardware Monitor i kada dođe do usporenja na oba jezgra i na grafičkoj temperatura je 40ak stepeni kada nije opterećen.

Međutim, ono što je izgleda izazivalo problem je opterećenje RAM memorije, jer bez pokretanja i jedne aplikacije Task Manager pokazuje da je zauzeto ~1.8GB/2GB. Ostavio sam ga da radi neko vreme i sada je izgleda sve u redu.

Očigledno je nešto radio u pozadini, ali me čudi što se to desilo odmah nakon menjanja paste. Automatic update je inače isključen. Bacio sam pogled na aktivne procese i bilo je nekoliko chrome.exe procesa iako Chrome nije bio pokrenut, a sada ih nema, pa je možda i to bilo problem.

Uglavnom, već par sati radi kako treba i nadam se da je problem bio samo privremen, a vama svakako hvala na odgvorima...
B.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke