tema: Ubuntu 8.10
Prikaz jedne poruke
Stara 1.3.2009, 19:21   #143
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 8.10

Ljudi imam opet problem. Nece vishe Windows da se botuje. Znam otprilike u cemu je problem. Naime, imam triple boot OS X, Ubuntu, Vista 64 SP1. I to na hardu koji je formatiran na GUID Partition table. Ne MBR, nego GPT. To je radilo do juce s tom sto nije hteo OS X da se botuje zbog nekh .kextova al od kad sam uso u gparted na Ubuntu vise nece ni Windows da se botuje. Sad samo Ubuntu. Rekoh znam u cemu je problem al mi treba malo vasa pomoc. Kad sam instalirao ove sisteme prvo sam instalirao OS X na zadnjoj paticiji na disku. Iz Apple Disk utility sam odma i napravio fat32 koja je prva na disku (odma posle 200mb EFI particije koja je sakrivena ) i ona se automatski GPTsync-ovala da bude hybrid GPT-MBR i zatim sam napravio odatle ostale particije koje su mi potrebne. Onda sam instalirao ubuntu na predzadnju particiju a nakraju sam instalirao Visu na prvu FAT32 particiju koju sam u procesu naravno formatirao u NTFS. I onda sam preko Easy BCD sredio Boot i sve je radilo, s tim sto sam posle syebo kext na OS X al to je druga prica.

Al sad sam uso u Gparted na Ubuntu da vidim kako se koja particija tacno zove, i kad sam izaso i restartovao komp nece vise Vista ni da bekne. Kad probam na repair nece a kad probam opet da reinstaliram Vistu kaze da nece da se intalira na GPT. Znaci desinhronizovao se hard i nije vise hybrid MBR/GPT nego samo GPT. E sad nebi da sva tri sistema instaliram iz pocetka, nego sam skinuo GPTsync program koji treba da odradi sinhronizaciju iz ubuntu-a i ako to uspem nemora da se reinstalira nista. Problem je naravno sto neznam kako da ga pokrenem. Falj se zove gptsync i nema nikakvu extenziju. Probao sam sam mojim skromnim znanjem iz konzole (ono sto mi rece neky nekoliko postova gore) al nece. Kad ga kliknem dvaput isto nece. Sta da radim?

Evo ga fajl (napominjem da moderatori ako bas moraju da izbrisu, nek izbirsu samo link a ne ceo post, posto je sa rapida, mada je fajl freeware tako da neznam zasto bi brisali) http://rapidshare.com/files/73514966/gptsync.html
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke