Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2012, 15:43   #137
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Mozilla Firefox - sve verzije

Probao sam Firefox i našao sam par mana... inače koristim Chrome.

Mane Firefox-a su:

1. kada tražim nešto na stranici, preko Ctrl+F, ne pokaže koliko puta se pojavljuje traženi pojam na stranici... na to sam navikao, vodlim vidjeti koliko puta se riječ pojavljuje, da znam da li da uopšte gledam i koliko da obratim pažnju.

2. kada gledam slike telefona na GSM areni i pritisnem skrol dugme da bi se otvorila slika u New tabu, onda se ne otvori ta slika nego sve slike tog telefona zajedno, odnosno otvori se ista stranica opet, ta na kojoj sam odabrao sliku, tako da moram kliknuti na sliku (ne pritisnuti skrol, nego baš kliknuti) i onda se otvori ta slika u novom malom prozoru, pa je trebam maksimizirati da bih je vidio, dok u Chrome-u pritisnem skrol i otvori se normalno u novom tabu,

3. neke stranice su izdužene, odnosno razmak između podforuma na ovoj stranici: http://www.banjalukaforum.com/ je veći nego na Chromu, bukvalno izdužene stranice.

4. uploadovane slike se prikazuju na nekoj tamnoj pozadini, a na Chromu je pozadina bijela i slika je u gornjem lijevom uglu, evo primjer: http://upload.slike.com/slike/PMcQt.png Ako imate Firefox, pozadina vem je tamno-siva, a ako imate Chrome pozadina je bijela.

5. Ako Home button i Refresh button stavim sa lijeve strane polja u koje se kucaju web stranice, onda su strelice Back iForward obične, tanke, sive, a ako Home i Refresh stavim sa desne strane, onda su Back i Forward strelice veće, ljepše i nalaze se u nekom krugu. To mi je inače ljepše nego u Chrome-u, ali ja sam ova dva dugmeta stavio sa lijeve strane jer sam tako navikao u Chrome-u i onda su mi ove strelice obične i ružne, ružnije nego u Chromu jer su kraće, a deblje.

Ima tu još par detalja...

Da ne mislite da hoću da kažem da Firefox ne valja, reći ću da i Chrome ima svoje mane. Ja sam štopao vrijeme, i izgleda da je Chrome sporiji u odnosu na Firefox, bar na mom kompu.

Zapravo, vjerovatno je broj mana isti i za Firefox i za Chrome, samo što sam ja navikao na Chrome, pa se teško odvići... A probao sam Firefox jer mi se sa novom verzijom Chrome-a (21) ne pokazuju one male ikonice ispred sajtova (ne pokazuju se ni sa verzijom 22, i to sam probao), a još jedan razlog je jer sam baš htio da vidim i isprobam Firefox.

Edit: mislim da mi je ovo najduži post ikada...

Poslednja ispravka: Prief Lirator (3.8.2012 u 15:59)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke