Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2021, 3:43   #536
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Evo da i ja dam svoje utiske o ovoj igri. Nakon odigranog prvog dela i fantasticnog utiska koji je ta igra ostavila na mene, sa ovim drugom delom nisam bas odusevljen, ali nisam ni preterano razocaran.

Gameplay:
Gejmplej je manje vise isti kao i u prvom delu, jedine novine su kerovi, skrivanje u travi i izbegavanje udaraca. Kraftovanje i skilovanje su sveli na minimum sto itekako pozdravljam jer stvarno ne volim igre u kojima jedva upamtim kako da nesto kraftujem (npr. prvi witcher), a takodje ne volim ni ganjanje XP-ova radi budzenja skilova. Ovde su jednostavno sveli na to da se zavlacis po zatucanim sobama i skupljas stvari i to je za svaku pohvalu. Nekom ce mozda smetati sto gejmplej nije dozive neke narocite promene, ali meni licno se to dopada i sto se mene tice i u trecem delu moze da ostane ovakav (ako ga bude, a nadam se da nece).

Grafika:
Mislim da je ovo definitivno najlepsa igra koju sam do sada igrao (P.S. jos nisam probao Cyberpunk i RDR2 sa RTX3090 ). Grafika kao grafika blista, ali ono sto me je izuzetno odusevilo jesu animacije i katscene. Toliko su dobro uradjene da se covek moze u potpunosti uziveti u likove i videti im na licu kako se osecaju i kakvu emociju ispoljavaju.

Prica:
E sad prica. Nisam gledao trejlere za ovu igru, niti sam pratio njen razvoj pa sam imao skroz druga ocekivanja nakon odigranog prvog dela. Na stranu gejmplej, ali ono sto je mene kupilo kod prvog dela jeste prica i razrada likova. Joel je na pocetku hladna osoba, koja zali za izgubljenom cerkom, prihvata posao da prebaci devojku preko cele amerike i na nju gleda kao i na svaku drugu "robu", ali na tom putu na tu devojku pocinje da posmatra kao na cerku i toliko mu prirasta srcu da cini sve kako bi je spasao i sacuvao, a taj odnos izmedju Joel-a i Eli je bio maestralno uradjen. Za razliku od prvog dela, koji je bio pun emocija u ovom drugom delu sve je usmereno ka osveti. Drugo, ne znam jesu li amerikanci toliko prolupali kada u svakom filmu/seriji/igri moraju da ubace neki gej par. Npr. mogli su spojiti Eli sa Dzesijem, a da joj Dina bude najbolja prijateljica ili nesto na taj fazon. Drugi problem je sto nikako ne mogu da se otmem utisku da je trajanje igre vestacki produzeno za jedno 6-7h. Jednostavno mogli su nakon 8-9h da napravi neki duzi cutscene i da tako zavrse igru, a ne da provedem narednih 7h igrajuci sa likom kojeg sam u prvih 9h lovio i da bi za tih 6-7h trebao da se sazalim na tog lika jer je uradio par dobrih stvari. Jednostavno ova igra nema ono sto je imala prva, a to je upravo taj odnost izmedju Joel i Eli, a ocekivao sam da ce drugi deo ici u tom pravcu. Mada i razumem zasto su ljudi toliko pljuvali igru sa aspekta price, iskren da budem i ja sam izuzetno bio iznerviran nakon 2h igranja.

Spoiler za Kraj igre [NE CITAJ AKO NISI PRESAO]:
Nakon zavrsene igre razumem zasto je Eli pustila Abby. Abby je imala priliku da ubije i Dinu i nju, ali to nije ucinila i mislim da je to razlog zasto ju je Eli pustila. A mozda je u odnosu Abby-Lev, videla sebe i Joela. Kraj mi se ne svidja jer je Eli napustila Dinu, otisla da ubije Abby, a vratila se kuci i ostala bez dva prsta i bez porodice. Po meni bi mnogo bolje bilo da su igru zavrsili sa onim scenama sa farme i da su tu stavili tacku na ceo ovaj serijal. Eli je dobila porodicu, srecna je i to je to. Ovako su preterali sa temom osvete.


Sve u svemu:
Gameplay - 10/10
Grafika - 10/10
Prica - 6.5/10
Sveukupno - 8/10

I sto se mene licno tice, bolje da ne prave treci deo, samo ce ukaljati ime.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (5.4.2021), White Ripper (22.3.2021)